Buty na małe i duże stopy

0

Buty na małe i duże stopy

Jedną z największych bolączek rynku odzieżowego jest standaryzacja. Z jednej strony większość marek odzieżowych twierdzi, że do każdego Klienta stosuje indywidualne podejście. Tymczasem zastanówmy się ile z nas miało problem ze znalezieniem ubrań i butów odpowiednich dla siebie. Przy czym wcale nie mam na myśli produktów dostosowanych do naszych indywidualnych cech charakteru czy poczucia estetyki. Myślę po prostu o znalezieniu butów odpowiednich do naszej stopy czy spodni pasujących do figury, czyli o zwykłej, najzwyklejszej prozie życia.

Ilu z nas rozpaczliwie poszukuje marynarki, która idealnie zapinałaby się w klatce piersiowej i nie sięgała do kolan? Jak często, jeśli mamy wysokie podbicie, nie możemy wepchnąć stopy w żadnego oxforda, chyba że jest dwa numery za długi? Ileż wreszcie razy osoba mająca metr dziewięćdziesiąt wzrostu miała za krótkie o 10 cm rękawy w koszuli? Ewentualnie osoba mająca metr siedemdziesiąt tonęła w założonym swetrze jak w szlafroku? Jak często wreszcie możemy w sklepach sieciowych kupić  duże rozmiary butów męskich lub buty w małych rozmiarach.

Sieciowi producenci bajdurzą o indywidualnym podejściu do Klienta ale jeśli ten nie ma pomiędzy 178 a 182 wzrostu, nie waży 75 kilo i nie ma stopy rozmiar 42 o średnim podbiciu to znalezienie ubrań i obuwia, które będą pasowały chociażby dobrze jest wyjątkowo ciężkie. Osoby z nadwagą są wręcz wyrzucane za nawias, tworzy się dla nich jakieś dziwne sklepy z odzieżą XXL lub nawet XXXL, a w tzw. normalnym sklepie nie znajdą dla siebie jakichkolwiek ubrań. Jeśli nie jest to dyskryminacja to nie wiem jak to nazwać.


Równie ciężko mają osoby o wysokim wzroście oraz osoby niższe od przeciętnych. W przypadku odzieży ratują się szyciem na miarę lub po prostu chodzą w za dużych lub za małych ubraniach. Natomiast osoby z dużymi lub małymi stopami przeżywają dramat. Znalezienie obuwia o numerze 48 lub 38 jest wyczynem, a jeśli dodatkowo chcemy by but był ładny, dobrze wykonany i pasował nam do stylizacji to wyczyny Toma Cruise'a w kolejnych odcinkach Mission Impossible wydają się dziecinne proste w porównaniu do prób znalezienia butów w małych lub dużych rozmiarach. Ten problem dotyczy też dużych i małych męskich butów ślubnych.

Dlaczego tak się dzieje? Cóż jeśli nie wiadomo o co chodzi, to znaczy że chodzi o pieniądze, jak mawiał klasyk.

Po prostu producentom sieciowym nastawionym na masową produkcję ubrań i butów nie opłaca się robić rzeczy odbiegających od standardów, z góry zakładają, że te 15-25% osób nie mieszczących się w normie albo u nich nie kupi albo… wciśnie się w normy :)

Gdzie można kupić buty męskie w małych i dużych rozmiarach?


Dlatego osoby o małych i dużych stopach nie mogą nigdzie kupić małych lub dużych butów. No prawie nigdzie. Klasyczne Buty nigdy nie były standardowym salonem z butami i nigdy takim być nie chciały. W naszych SHOEHOUSE w Warszawie i Gdańsku można znaleźć obuwie i ubrania, którego nie oferują sklepy sieciowe. Należą do nich też buty na duże i małe stopy. Często odwiedzają nas Klienci, którzy już w drzwiach zastrzegają, że maja rozmiar 47 czy 48 i pytają czy w ogóle takie buty mamy. Są bardzo zdzwieni gdy odpowiadamy, że my takich butów nie uważamy za niezwykłe tak samo jak i obuwia 38 lub 38,5 – są to normalne rozmiary, które zamawiamy do szycia w wielu naszych modelach w standardzie.

Jak duże rozmiary butów mamy?

My większość modeli szyjemy od rozmiaru 38 do rozmiaru 49. Na zamówienie Klienta możemy też uszyć rozmiary 37 i 50.

Dotyczy to zarówno butów casualowych jak i dużych i małych rozmiarów ślubnych butów męskich.
To co normalne w Klasycznych Butach uchodzi za ekstremalne w sklepach sieciowych. Jakby tego było mało to obuwie szyte, które dopasowywane jest do stopy nie tylko na długość ale i na szerokość rządzi się innymi rozmiarami niż sieciowe, masowo produkowane buty. Często Klienci deklarujący noszenie rozmiaru 48 lub 49 wychodzą od nas w butach 46 lub 47. Jak to możliwe? Wynika to z faktu, że wiele osób chodzi w za dużych butach. Często gdy stopa jest nie tylko długa ale i szeroka ciężko jest znaleźć but w sklepie sieciowym ponieważ większość z nich robiona jest na jednym, standardowym kopycie (ach ta standaryzacja).

Dlatego osoby z dużymi stopami kupują jeszcze większe obuwie po to by w ogóle wcisnąć je do środka buta. W momencie gdy my dopasujemy zarówno długość jak i szerokość obuwia do stóp okazuje się, że wystarczą buty o rozmiar, a nawet dwa rozmiary mniejsze, pomimo tego że dalej są to duże rozmiary obuwia. Podsumowując – masz małe lub duże stopy, nie możesz znaleźć dla siebie rozmiaru małego lub dużego rozmiaru butów – zapraszamy do Klasycznych Butów, dla nas nie ma dużych lub małych stóp, a po prostu są stopy, do których trzeba dopasować buty – nie ważne czy duże czy małe.

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium