Klasyczne Buty
Wersje językowe
 darmowa dostawaPomoc w doborze rozmiaru. Bezpłatna dostawa powyżej kwoty 500 zł. Serwis i naprawa obuwia.
O Klasycznych Butach

 

Moda męska przez całe dekady była zapomnianą siostrą mody damskiej. W przeciwieństwie do swojej bardziej popularnej siostry, nie skupiała na sobie spojrzeń milionów pasjonatów, nie generowała wyjątkowych pokazów które władały sercami widzów. Nie miała też takiego przełożenia na codzienne lub wyjściowe stroje męskiej połowy świata. Na szczęście ten trend powoli, ale konsekwentnie się zmienia. Mężczyźni zaczęli być bardziej świadomi swojej elegancji, prezencji i wizerunku. Chętniej sięgają po personalizowane stylizacje, podkreślające ich styl i status społeczny. Branża modowa to zauważyła i oferuje nowe kolekcje i pomysły adresowane właśnie do męskiego odbiorcy.

Można powiedzieć, że historia powstania Klasycznych Butów nieco wpisuje się w powyższe. Pomysłodawca marki – Zbigniew Famuła, przez dłuższy czas szukał butów, które nie tylko spełnią swoje podstawowe funkcje, ale które będą czymś więcej dla swojego właściciela. Czymś, co opowie historie, pokreśli charakter, udowodni, że styl i jakość są wartościowym kierunek codziennej elegancji. W 2012 roku, 30 par butów, oraz pasja, wiara i marzenia zapoczątkowały funkcjonowanie sklepu Klasyczne Buty.

Od samego początku rozwijane były podstawowe wartości takie jak dbałość o najwyższej jakości produkt, ponadczasowa klasyczna elegancja i przede wszystkim powrót do wspaniałego i nieco zapominanego fachu ręcznego szycia obuwia. Od samego początku opieramy się na współpracy z najlepszymi europejskimi manufakturami takimi jak Carlos Santos, Fratelli Borgiolli, Meka i Berwick, bazując na skórze pochodzącej z Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. W końcu również, z czego jesteśmy bardzo dumni, posiadamy też własną prestiżową markę Partigiani, w której odnaleźć można wszystkie idee, którymi kierujemy się projektując i tworząc buty od samego początku naszego istnienia.

W międzyczasie otworzyliśmy dwa wyjątkowe salony, w których doradzamy naszym Klientom w doborze odpowiednich butów, edukujemy w zakresie prawidłowej pielęgnacji, rozmawiamy o trendach, projektach i nowościach w męskiej modzie na nadchodzące sezony.

Jesteśmy dumni, że naszą pasją zarażamy Klientów, którzy przychodząc po jedną parę butów wchodzą z odmienionym spojrzeniem na swoje potrzeby w zakresie stylu, ubrania czy .. .oczywiście butów. Dzięki takiemu bezkompromisowemu podejściu do jakości i wiary, że to co robimy ma głęboki sens, spotykamy się z pozytywnymi i niezwykle ważnymi dla nas opiniami naszego SHOEHOUSE w Gdańsku:

Narożna kamienica na rogu Partyzantów i Generała Charlesa de Gaulle’a to prawdziwy raj dla butofilów i absolutnie obowiązkowy punkt na stylowej mapie Trójmiasta. To właśnie tutaj swoją siedzibę mają Klasyczne Buty, czyli największy polski sklep z klasycznym obuwiem z półki premium. Jeśli jeszcze ich nie znacie, to koniecznie musicie odwiedzić…

Źródło https://mrvintage.pl/2021/11/stylowa-mapa-trojmiasta-przewodnik.html

Czy wyjątkowego sklepu w warszawskiej Elektrowni Powiśle:
… stolica doczekała się wreszcie miejsca, gdzie można dostać obuwniczego zawrotu głowy.
Chodzi o sklep Klasyczne Buty, który kilka miesięcy temu otworzył swój drugi punkt stacjonarny.
Wnętrze Klasycznych Butów robi dobre wrażenie. To niby loftowy klimat z surowym wykończeniem (stal, cegła, beton), ale dębowe drewno, dywany i ciepłe oświetlenie skutecznie ocieplają atmosferę.

Źródło: https://mrvintage.pl/2020/10/stylowa-mapa-warszawy-czesc-1.html

Choć uwielbiamy bezpośredni kontakt z naszymi Klientami i bardzo cenimy sobie możliwość porozmawiania o ich potrzebach bezpośrednio, to również wyjątkowo dbamy o naszych Klientów internetowych, odwiedzających nasz sklep www.klasycznebuty.pl. Zaprojektowaliśmy przestrzeń internetową w taki sposób, aby klienci mieli możliwość pełnego zapoznania się z naszymi produktami, weszli głębiej w świat marki, poznali tą wyjątkową sztukę tworzenia obuwia, które w sposób indywidualny opowiada historię swojego nowego właściciela. W sklepie online można również dokonać zakupu produktów pielęgnacyjnych, czy zgłosić chęć naprawy lub odświeżenia swojego skórzanego obuwia.

Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej, przygotowaliśmy również blog, na którym piszemy ciekawe publikacje związane ze światem męskiego obuwia  oraz stale komunikujemy się z naszymi Klientami za pomocą mediów społecznościowych:

- YouTube: www.youtube.com/KlasycznebutyShoehouse
- Instagram: www.instagram.com/klasycznebuty.pl/
- Facebook: www.facebook.com/KlasyczneButy/

Warto również dodać, że do całego procesu związanego z wykonaniem i sprzedażą butów podchodzimy holistycznie. Dlatego też, wspieramy naszych Klientów oferując profesjonalne usługi szewskie, w tym m.in. naprawę i renowację obuwia.

Nasi najwyższej klasy szewcy, są podobnie jak my pasjonatami, dzięki czemu ich misterna praca przynosi tak piękne i spektakularne efekty. Nie tylko zabezpieczamy skórzane podeszwy odpowiednio dobraną zelówką, tak aby zachować odpowiedni balans buta, ale też wykonujemy kompletną naprawę i renowację obuwia, dzięki czemu w doskonałej formie służą swojemu właścicielowi przez kolejne lata. Idąc dalej, aby wspierać naszych Klientów w prawidłowej dbałości o swoje wyjątkowe buty, wprowadziliśmy dedykowanej konkretnej parze książkę serwisową, w której właściciel znajdzie wartościowe porady czy rekomendowane terminy wizyty pielęgnacyjnej z butami. Tak jak pisaliśmy - dla nas buty to prawdziwa pasja😊

Takie podejście do biznesu łączy się jednocześnie z naszą odpowiedzialnością za środowisko naturalne. Oferując produkty najwyższej jakości, wspierając w ich pielęgnacji i naprawie mamy pewność, że będą to buty na wiele lat. Skutecznie będą się również opierać sezonowym trendom, dzięki swojej klasycznej elegancji, przez co ich nowi właściciele nie muszą brać udziału w sezonowej gonitwie po styl. Zależy nam, aby wybory dokonywane przez naszych Klientów były wyborami serca, a nie konieczności, więc z pełną konsekwencją wpisujemy się w standardy filozofii zero waste: oferując buty na lata, wspieramy w ich pielęgnacji i ewentualnej naprawie, dzięki czemu stają się naszymi towarzyszami na wiele lat wspólnych podróży.

Powoli nasza opowieść o pięknym świecie Klasycznych Butów ma się ku końcowi – mamy nadzieję, że tych kilka słów zainspirowało Państwa do kontaktu z nami lub do odwiedzenia jednego z naszych punktów stacjonarnych, w którym możemy stworzyć nowy wizerunek eleganckiego mężczyzny. Pozostając do Państwa dyspozycji, zapraszamy do naszych salonów:

Klasyczne Buty Gdańsk
ul. Partyzantów 33, 80-254 Gdańsk

Klasyczne Buty Warszawa
Elektrownia Powiśle ul. Dobra 42, 00-312 Warszawa

oraz do sklepu internetowego: www.klasycznebuty.pl

 


 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium