Klasyczne Buty
 darmowa dostawaPomoc w doborze rozmiaru. Bezpłatna dostawa powyżej kwoty 500 zł. Serwis i naprawa obuwia.

Fratelli Borgioli iskra-renesansowego geniuszu

0

Co łączy luksusową toskańską manufakturę z Klasycznymi Butami?

W Klasycznych Butach, od początku powstania marki, chcemy oferować Państwu produkty - buty i ubrania, bardzo wysokiej jakości w rozsądnych cenach. Marki oferowane w naszych SHOEHOUSE dobierane są właśnie pod katem stosunku jakość/cena.  Nie jest bowiem sztuką mieć bardzo znaną markę, której buty będą kosztowały siedem czy osiem tysięcy złotych. Nawet przy wysokiej jakości proporcja do ceny musi być wówczas nieco zachwiana.

W chwili obecnej współpracujemy z czterema markami w różnym przedziale cenowym: Berwick, Meka,  Carlos Santos i Fratelli Borgioli. Mamy też swoją markę Partigiani, w której szczególnie dbamy by najwyższa jakość szła w ramię w ramię z atrakcyjną ceną. Każda z tych marek jednak w swojej kategorii cenowej prezentuje najwyższą możliwą jakość, z powodzeniem mogąc konkurować pod względem jakości z markami znacznie droższymi. Nie ukrywamy też, że cały czas dążymy do podnoszenia jakości naszych butów (i ubrań) dlatego też niektóre marki, z którymi zaczynaliśmy już nie są w naszych SHOEHOUSE obecne. Nie oznacza, to że ich jakość pogorszyła się - po prostu nasze wymagania się zwiększyły :). Większość modeli butów dostępnych w Klasycznych Butach jest szytych specjalnie dla nas i można je zakupić wyłącznie w naszych salonach i sklepie internetowym. Poszukujemy też nowych manufaktur, za którymi stoi wieloletnia tradycja w szyciu butów,  wysoka jakość oraz zbieżność naszych filozofii działania. 

Od dwóch lat rozwijamy współpracę z ekskluzywną manufakturą z Toskanii Borgioli Fratelli, w czerwcu tego roku właściciel Klasycznych Butów Pan Famuła odwiedził fabrykę Borgioli Fratelli i spotkał się z jej szefami Panami Giacomo Fioravanti i Soriano Borgioli. 

Dlaczego to właśnie ta włoska manufaktura wzbudziła nasze zainteresowanie i ją wybraliśmy jako naszego partnera?

Żeby odpowiedzieć na to pytanie musimy się cofnąć w czasie do 1946 roku i przenieść do słonecznej Toskanii. To właśnie wówczas w miasteczku La Stella di Vinci dwóch miejscowych artystów postanowiło, że założy pracownię szewską. Początki nie były łatwe (zdjęcie przedstawiające stary warsztat poniżej). 

borgioli fratelli

Jednak duch geniusza renesansu Leonarda da Vinci (miasteczko Vinci to miejsce gdzie genialny artysta się urodził) cały czas przyświecał twórcom marki Rene i Valerio Borgioli, którzy od początku postanowili, że ich buty będą nawiązywały do dziedzictwa Toskanii. Ten region Włoch bowiem to miejsce gdzie połączenie zdobyczy technologicznych z umiejętnościami manualnymi od stuleci owocowało mistrzostwem  w tworzeniu rzeczy pięknych i użytecznych jednocześnie.  Biznes rozwijał się na tyle, że w 1950 roku bracia Borgioli zatrudnili pracowników i przenieśli warsztat do dwóch pomieszczeń usytuowanych w ich domu. W 1980 roku powstała pierwsza fabryka Fratelli Borgioli.

Fratelli Borgioli to obecnie we Włoszech synonim ręcznie szytych, pięknych butów, które bardziej przypominają działa sztuki niż zwykłe obuwie. 

 borgioli fratelli

Manufaktura szyje buty dla najbardziej ekskluzywnych marek na świecie jak Hermes, Manolo Blahni, Valentino czy Dolce Gabana, a co ciekawe wykorzystując własne kopyta. Oprócz tego oczywiście szyje buty pod własnym brandem. To ciągle firma rodzinna, a obecny prezes wspomniany Pan Fioravanti to siostrzeniec jednego z założycieli, a Pan Soriano Borgioli to przedstawiciel już trzeciego pokolenia rodziny Borgioli. Aż 80% załogi stanowią członkowie rodziny pierwszych pracowników manufaktury w latach 40-tych i 50-tych XX wieku. 

Firma jest głęboko zakorzeniona w lokalnej, toskańskiej tradycji. Skóry do szycia butów dostarczane są od miejscowych hodowców, rodzina posiada winnice i gaje oliwne w Toskanii. Szefowie Borgioli Fratelli podkreślają, że tylko silne korzenie zapewniają rozwój i wzrost. Z tego powodu angażują się bardzo mocno w lokalne inicjatywy wspierające miejscowy biznes i rolnictwo, dbając o zrównoważony i odpowiedzialny rozwój. Te wartości są również bliskie twórcy marki Klasyczne Buty, wspólne zrozumienie w takich kwestiach jak wsparcie lokalnych wartości, ochrona środowiska, rodzinne relacje wewnątrz firmy oraz zrównoważony i odpowiedzialny rozwój kładą solidne fundamenty pod wzajemny szacunek i długofalową współpracę. 

Borgioli Fratelli to także, a może przede wszystkim wspaniałe buty. Buty szyte w całości ręcznie ze skór pozyskanych od zaufanych toskańskich hodowców, będących mistrzami w swoim fachu. Sam proces ręcznego patynowania trwa trzy dni. W manufakturze używa się najbardziej zaawansowanych i czasochłonnych technik. Każda z podeszw jest indywidualnie konstruowana do konkretnego buta co gwarantuje wyjątkową elastyczność i komfortowe dopasowanie. Manufaktura opracowała nowoczesną formę tradycyjnego szycia goodyear welted dzięki czemu buty szyte tą metodą przez Fratelli Borgioli  są lżejsze i bardziej elastyczne. Najwyższej jakości skóry, piękne, ręcznie barwione podeszwy oraz mistrzowskie szycie składają się na buty będące bardziej dziełami sztuki niż tradycyjnym obuwiem. 

Współpraca Klasycznych Butów z Fratelli Borgioli będąca naturalnym efektem wspólnych wartości i pasji rozwija się, co daje naszym Klientom gwarancję, że będą mogli stać się właścicielami tych wspaniałych butów. Zapraszamy do naszych salonów w Warszawie i Gdańsku, gdzie będziecie mogli zobaczyć i przymierzyć buty Fratelli Borgioli. Zapewniam Was, że będzie nimi zachwyceni równie mocno jak my.

 [product id="5856, 6816, 7591, 7786"]

Komentarze do wpisu (0)

Wybrane artykuły na naszym blogu

Słowniczek odzieżowy - wyjaśnienie terminologii krawieckiej
Partigiani Tailoring - marynarki, spodnie i koszule
Sartorializm
- styl niebanalny, elegancki i nonszalancki jednocześnie.
Co nosić w sezonie jesienno-zimowym 2022/23 - krótki przewodnik
Engineer boots/ Biker boots - buty dla inżynierów i motocyklistów
Kowbojki - czy takie buty są w ogóle "klasyczne" 
Jak bezpiecznie spakować buty do bagażu - poradnik
Język w butach - jak o niego zadbać- poradnik
Dlaczego buty skrzypią - co zrobić, aby buty nie skrzypiały - poradnik 
Garażowanie butów - porady jak przechowywać obuwie po sezonie
Parkowanie butów - poradnik o codziennym przechowywaniu obuwia
Jak zabezpieczyć buty przed wilgocią - poradnik o impregnacji obuwia
Sportowe obuwie do formalnego garnituru - czy takie łączenie stylów ma sens 
Co zrobić, aby buty szybciej ułożyły się do stopy
Przegląd podwozia
- poradnik jak dbać o podeszwy
Białe sneakersy - jak je wyczyścić
Zielone (oliwkowe) buty - porady do czego je nosić
Jak dobrać buty do garnituru - krótki poradnik
Eskarpiny - buty do smokingu
Wszystko o zdejmowaniu butów - daj swoim butom ochłonąć
Buty szyte i klejone - czym się różnią?
Łyżka do butów - kompleksowy poradnik jak jej prawidłowo używać 
Koszula męska - porady jak dobrać rozmiar
Poradnik ślubny - jak wybrać buty na ślub
Buty ślubne - wszystko co powinniście o nich wiedzieć
Pasek do garnituru - poradnik jak prawidłowo dobierać pasek
Krawat - jaka jest prawidłowa długość krawata
Jak wiązać krawat - krótki poradnik wiązania krawata
Mokasyny - porady jak nosić mokasyny latem
Jak mężczyzna powinien ubierać się jesienią
Szycie butów metodą blake
Buty męskie z wysoką cholewką
Buty męskie wsuwane
Lakierki
- co warto wiedzieć o butach ze skóry lakierowanych
Czy można rozchodzić buty, aby przestały obcierać
Pielęgnacja wnętrza butów - poradnik 
Jak rozciągnąć buty 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium