Barker Mozart - recenzja

0

Barker – jedna z najbardziej znanych manufaktur obuwniczych na wyspach, angielska marka obuwia znana wśród klientów na całym świecie. 

Dzisiaj kilka zdań na temat modelu Barker Mozart 327826 Antique Rosewood. Model z kolekcji „rocznicowej” – perła wśród modeli tej pracowni. 

Zacznijmy od dwóch kwestii, które widać od razu na pierwszy rzut oka. Pierwszą z nich jest rodzaj sznurowania – sześć asymetrycznych rzędów, zwężających się ku górze przyszwy. Stanowi to o prestiżu tego modelu, który nawet przy dużym rozmiarze, prezentuje się bardzo zgrabnie na nodze użytkownika. Jeśli dodamy do tego smukłe kopyto i piękny patynowany kolor tego modelu, naprawdę jest na czym zawiesić oko.
Drugą kwestią jest konstrukcja obcasa. Gumowy element na pięcie ma bardzo krótki wewnętrzny wkład. Wierzchnia skóra na wykończeniu obcasa jest gruba i bardzo dobrej jakości. Właśnie w takich elementach ukazuję się prestiż danej pary butów i jego producenta. Mam na myśli fakt, iż żywotność obcasa bardzo obniży koszt reparacji tego modelu u szewca podczas użytkowania. I to są właśnie powody, dla których warto przeznaczyć 1 tyś złotych na jedną parę obuwia. Na jedną parę obuwia, w której będziemy chodzić min. 15 lat, przy zelowaniu podeszwy min. 20 lat. Kończąc kwestię podeszwy – bardzo dobrej jakości skóra podeszwowa, wykończona niesamowitej jakości olejem. Wykonanie podeszwy w tym modelu – półka wyżej od serii Loake Export Grade, dyskutowałbym długo, czy lepiej wykonana jest podeszwa w modelach Santoni. Według mnie nie.

I tutaj wszystkich czytelników mocno zaskoczę. W dobie cięcia kosztów, należałoby się spodziewać oszczędności w „górnej części” obuwia. I chociaż moja wiedza o butach jest niewielka – zajmuję się tą tematyką zaledwie kilka lat – choćbym chciał, nie ma się do czego doczepić. Piękny, starodawny brogowany medalion na noskach, idealnie wykonany otok. A przede wszystkim element, który nawet dla konesera obuwia jest rzadkim widokiem – skórzana plisa na wewnętrznej stronie przyszwy przy sznurowaniu. Bardzo dobrej jakości wewnętrzna wyściółka pod piętą, świetnej jakości bawełniane worki, które naprawdę starczą na lata…Podsumowując, jeden z najlepszych modeli obuwia, jakie posiadam w swojej szafie. Model bardzo dopracowany, wykonany z najwyższej jakości skór. Starodawny styl brogowania, antyczny styl sznurowania. Jeśli dodamy do tego zakryty szew „pasowy” na podeszwie znacznie przedłużający jej żywotność w przypadku braku zelowania, to mamy do czynienia ze świetną relacją jakości wykonania do ceny zakupu. Zdecydowanie polecam.


Wojciech Pertkiewicz 
Wrocław 03.09.2019

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl