Berwick 376 Black Chelsea

Opis
- Skóra cholewki: cielęca
- Wnętrze buta: skóra cielęca
- Typ podeszwy: gumowa
- Rodzaj buta: sztyblety, Chelsea
- Tęgość: F
- Kolor: czarny
- Poziom formalności: smart casual, półformalny
- Kopyto: 219, dedykowane na wąskie śródstopie
- Pielęgnacja: krem i pasta Famaco
- Konstrukcja: Goodyear Welted
- Przedłużenie rękojmi: tak
Krótki opis buta: Wywodzące się z epoki Wiktoriańskiej sztyblety, popularne w latach '60 dzięki Beatlesom, są klasycznym przedstawicielem męskich butów za kostkę. Ich elegancki wygląd i brak zdobień doskonale sprawdza się w zestawach koordynowanych jak i przy garniturach.
Zastosowanie: Buty stanowią świetne uzupełnienie stylizacji smart casualowych i casualowych. Znakomicie nadają się do noszenia z jeansami i spodniami chino. Równie dobrze znajdą zastosowanie z marynarkami sportowymi i swetrami. Sztyblety w kolorze czarnym mogą zastąpić półbuty w formalnych stylizacjach, dobrze pasują do granatowych i czarnych garniturów.
Informacje ogólne: Buty są patynowane ręcznie, dlatego mogą występować różnice w kolorze i odcieniu. Nie jest to oznaka złej jakości. Skóry anilinowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji bez stosowania środków chemicznych - bardzo ważne jest, aby używać tylko delikatnych kremów oraz past na bazie nautralnych wosków. Takie produkty jak Saphir Renomat, rozciągacze do skóry (shoe stretch) i inne środki impregnujące mogą uszkodzić delikatne, naturalne wykończenie.
Opinie o produkcie (1)
Tomasz Błachowicz
Przepiękne sztyblety, użytkowałem je dość często przez cały sezon jesienno zimowy i prezentowały się znakomicie. Skóra dobrze chłonie kosmetyki. Trzeba tylko uważać, bo jest to tęgość F czyli wąska, dla mnie but był dobrze dopasowany, ale jak to w Berwickach, trochę czasu (i bólu ;) )zajęło rozchodzenie, natomiast już później, po złamaniu buta, w zasadzie nawet nie czuć, że jest na nodze. Jedyne zastrzeżenie było takie, że między obcasem a podeszwą pojawiły się mikropęknięcia, natomiast z tego co się dowiedziałem to tak się po prostu dzieje i z butem wszystko jest w porządku.