Klasyczne Buty

Skarpety

0

Skarpety to bardzo ważny element męskiej garderoby. Nie należy go lekceważyć.

 

Jak prawidłowo dobrać skarpety do garnituru?

Dobrze dobrane skarpety mają spore znaczenie i warto się trochę natrudzić, aby je prawidłowo zestawić z resztą stroju. Powinniśmy kierować się raczej kolorem garnituru (czy spodni), a nie obuwia.

 

Przykłady:

W przypadku granatowego garnituru i czarnych lub brązowych butów, skarpety powinny mieć odcień granatowy. Jeżeli natomiast mamy na sobie jasny garnitur - to skarpety powinny być od niego ciemniejsze, ale równocześnie o pół tonu jaśniejsze niż buty.

Większość mężczyzn noszących garnitury - aby nie popełnić błędu - wybiera czarne skarpetki. Należy być jednak ostrożnym. W przypadku zlewania się koloru skarpetki z obuwiem, może powstać efekt „buta za kostkę”, co nie wygląda dobrze. Skarpeta i but powinny się harmonijnie uzupełniać, a nie odcinać się od reszty stroju. W niektórych kombinacjach czarne skarpetki wręcz zdecydowanie nie będą dobrze pasowały, np. w przypadku antracytowego garnituru i brązowych butów najlepiej wybrać szare lub granatowe skarpety.

Brązowe skarpetki najlepiej pasują do brązowych butów i garniturów lub spodni z tweedu i sztruksu w tym samym kolorze, również można wziąć pod uwagę ciemnoczerwone lub ciemnozielone.

W Wielkiej Brytanii nie jest żadnym wykroczeniem przeciwko dobremu stylowi, jeżeli nawet do czarnego garnituru i czarnych oksfordów ubierzemy czerwone skarpety. Należy pamiętać, aby wybrany kolor powtórzył się w górnej części stroju, a więc wybierzmy czerwony krawat lub poszetkę.

Last but not least: długość skarpet. Pamiętajmy, że skarpety powinny mieć odpowiednią długość, najlepiej aby sięgały prawie do kolan. Nie grozi nam wtedy podczas siedzenia pokazywanie nagiej łydki. Zamiast skarpet do garnituru ubierajmy podkolanówki.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium