Klasyczne Buty

Serwis Obuwia w Klasycznych Butach

0

Serwis obuwia w Klasycznych Butach

Temat pielęgnacji i naprawy obuwia przewija się na naszym blogu oraz naszych mediach społecznościowych dosyć często. Część z Was zapewne zadaje sobie pytanie dlaczego tyle czasu poświęcamy temu zagadnieniu, lub mówiąc kolokwialne, czemu tak często o tym przynudzamy? Powodów jest kilka, pisaliśmy o nich wielokrotnie ale warto je zebrać wszystkie razem i przytoczyć.

  1. Powód estetyczny

 

Po prostu buty zadbane wyglądają ładniej niż zaniedbane. Dotyczy to każdych, bowiem nawet tanie sieciowe łapcie czyste i napastowane będą się znośnie prezentowały. Natomiast dobrej jakości skóra anilowana, odpowiednio pielęgnowana wręcz nabiera z każdym rokiem blasku i wygląda coraz lepiej z upływem czasu.  Jeśli kupiłbym lamborghini i nigdy go nie mył i nie odkurzał w środku (lub nie dawał do mycia i odkurzenia) to po jakimś czasie wyglądałby fatalnie. Podobnie ma się z sprawa z butami, jeśli skóra jest porysowana, fleki pozdzierane, sznurówki pourywane i z wieloma węzłami to nawet początkowo piękne obuwie będzie wyglądało źle. Dzięki regularnej pielęgnacji oraz w zależności od potrzeb, renowacji i usługom szewskim nasze buty będą wyglądały ładnie i efektownie.

  1. Powód ekonomiczny

 

Obuwie kupowane w Klasycznych Butach nie należy do tanich. Buty te są warte swojej ceny, ze względu na jakość szycia oraz świetne skóry użyte przy ich produkcji. Będą one służyły co najmniej kilkanaście lat, dzięki czemu ich zakup jest świetną inwestycją zwracającą się wielokrotnie z upływem czasu. Jednak żeby tak było trzeba o nie dbać, pielęgnować czyli regularnie pastować i kremować, używać prawideł, dokonywać okresowych napraw fleków i zelówki, słowem serwisować swoje obuwie. Bez tych wszystkich czynności nawet najlepsze buty nie wytrzymają wielu lat intensywnego użytkowania. Słowem po prostu opłaca się dbać o buty, bo dzięki temu oszczędzamy pieniądze i dajemy szansę by nasza inwestycja polegająca na kupnie dobrych butów mogła się zwrócić.

 

  1. Powód ekologiczny

 

Pisaliśmy jakiś czas temu, że Klasyczne Buty są eko. Nie epatujemy tym tematem, ponieważ nie chcemy tego robić na pokaz, tyko dlatego że jest to obecnie modne. My po prostu uważamy, że dbanie o ekologię jest ważne. Nasze buty robione są głównie ręcznie z naturalnych skór. Dzięki temu, że służą nam kilkanaście lat nie trzeba ich wyrzucać po kilku miesiącach użytkowania i kupować nowych, które ponownie wyrzucimy – powiększając tym samym tony śmieci. Jednak by można było używać butów przez wiele lat należy o nie dbać.  Pielęgnować, naprawiać, wymieniać zużyte części. Działając w ten sposób wydłużamy ich żywot i tym samym przyczyniamy się do dbania o środowisko.

 

  1. Powód zdrowotny

 

Być może zaskoczymy Was teraz, bowiem kremowanie i pastowanie obuwia pozytywnie wpływa na nasze zdrowie…psychiczne. Wielu naszych Klientów mówi, że jest to dla nich forma relaksu, wręcz medytacji podobnej do jogi. Te same spokojnie, okrężne ruchu, powtarzalność czynności, spokój i wycieszenie. To naprawdę działa, a końcowym efektem są, jako dodatek do odprężenia psychicznego, piękne i zadbane buty. Zachęcamy do spróbowania.

Skoro już wiemy po co pielęgnujemy i serwisujemy buty (każdy znajdzie coś dla siebie ale co szkodzi robić to ze wszystkich wymienionych powodów?) to przedstawmy podstawowe czynności związane z ogólnie pojętym tematem dbania o buty. Wszystkie te usługi świadczą klasyczne buty.

Pielęgnacja obuwia to standardowe czynności, wykonywane regularnie w celu utrzymania butów we właściwym stanie. W przypadku skóry licowej zaliczamy do nich umycie zabrudzonych butów mydełkiem siodełkowym oraz dwie podstawowe czynności czyli kremowani i pastowanie. Krem stosujemy w celu nawilżenia skóry, która o ile jest naturalna ulega z czasem przesuszeniu oraz by utrzymywać kolor patynowania. Kremowanie umożliwia również niwelowanie delikatnych zarysowań skóry. Z kolei pastowanie zabezpiecza obuwie przed warunkami atmosferycznymi i sprawia, że buty się świecą. Równie ważną czynnością jest szczotkowanie obuwia, do którego najlepiej użyć szczotki z końskiego włosia. Na pytanie jak często należy kremować i pastować buty ciężko jednoznacznie odpowiedzieć, dużo zależy od tego jak często je nosimy i od warunków atmosferycznych. Można przyjąć założenie, że krem stosujemy mniej więcej raz w miesiącu, a buty pastujemy raz na 5-7 założeń. Oprócz czynnej pielęgnacji jest jeszcze bierna, do której zaliczamy rotowanie obuwiem oraz używanie prawideł z drzewa cedrowego. Tak jak napisaliśmy są to podstawowe czynności, które stosujemy regularnie, porównałbym je do codziennego mycia zębów, z tym że pielęgnację butów wykonujemy raz na 2-3 tygodnie. Każdy kto ma podstawowe środki i przyrządy  do pielęgnacji może to wykonać samodzielnie w ramach relaksu lub jeśli postanowił się zrelaksować w inny sposób przynieść buty do naszych salonów, gdzie my wykonamy to za niego.

Dużo bardziej skomplikowaną czynnością jest renowacja obuwia. Jeżeli pielęgnację porównujemy do mycia zębów, to renowacją są czynności od zdjęcia kamienia po leczeni kanałowe. W trakcie użytkowania buty mogą ulec uszkodzeniu. Na skórze pojawi się głęboka rysa, której krem nie zniweluje, ewentualnie plama, bardzo „modne” są obecnie plamy po środkach dezynfekujących dłonie, których wylewamy na siebie litrami i czasami coś spanie na cholewkę butów. Może się zdarzyć, że w trakcie spaceru złapie nas ulewa i nasze buty przesiąkną na wylot wodą. Wbrew pozorom te wszystkie wymienione wyżej rzeczy nie są powodem do tragedii. Na tym właśnie polega siła butów szytych z dobrej skóry, że zdecydowaną większość tych uszczerbków można zniwelować. Potrzeba do tego  wiedzy, odpowiednich środków oraz zręcznych rąk. W Klasycznych Butach mamy to wszystko. Renowacja obuwia to nie nasz zawód, a hobby. Nieskromnie powiemy, że jesteśmy w tym naprawdę dobrzy i potrafimy odnowić nawet najbardziej zniszczone obuwie. Próbki naszych możliwości znajdziecie tutaj. Zapraszamy więc do skorzystania z naszej usługi „renowacja obuwia”, jej efekty na pewni Was zachwycą.

Wreszcie naprawy obuwia, świadczone przez naszych szewców w salonie Klasyczne Buty w Gdańsku i w Elektrowni Powiśle w Warszawie. W tym wypadku potrzebne są odpowiednie maszyny oraz oczywiście umiejętności. Zelowanie, wymiana fleków, a nawet podeszew, szycie, do tego wszystkiego potrzebne jest zaplecze w postaci warsztatu oraz odpowiednia wiedza. Tak jak samodzielnie nie wymienimy klocków hamulcowych w naszym samochodzie, korzystamy z usługi mechanika tak i do wymiany zelówki potrzebny jest szewc. W przypadku samochodów jeśli zainwestowaliśmy w dobrej jakości auto, to chcemy by je naprawiał dobry fachowiec. Podobnie jest z butami, lepiej by zajmował się nimi ktoś kto naprawdę zna się na rzeczy niż partacz. Również w tym zakresie wychodzimy naprzeciw naszym Klientom i zapraszamy do skorzystania z usług szewskich świadczonych przez Klasyczne Buty. Nasi szewcy to wysokiej klasy specjaliści, który dokonują prawdziwych cudów.

Wreszcie ostatnia usług ale bynajmniej nie najmniej ważna, to serwis obuwia. Wiąże się ona z trzema wcześniej wymienionymi. Serwis to monitorowanie stanu butów i dokonywanie czynności niezbędnych do ich komfortowego użytkowania. Wiemy, że nie wszyscy mają czas i wiedzę by prawidłowo ocenić w jakiej formie są ich buty. Dla wygody naszych Klientów wprowadziliśmy Książkę Serwisową oraz świadczymy bezpłatną usługę serwisową. Może z niej skorzystać każdy kto zakupił u nas buty i przyniesie lub prześle je do naszych salonów. Ocenimy wówczas ich stan i poinformujemy czy, w naszej opinii, potrzebne są jakieś czynności pielęgnacyjne/renowacyjne lub naprawcze. Fakt ten odnotujemy w Książce Serwisowej. Dla osób, które dbają o obuwie i korzystają z usługi serwisu przynajmniej raz na pół roku, mamy specjalną nagrodę, przedłużamy rękojmię z dwóch na kolejne lata. Jesteśmy bowiem przekonani, że zakupione u nas buty właściwie traktowane będą Wam służyły przez bardzo długi czas.

Mam nadzieję, że udało nam się wyjaśnić wątpliwości i zachęcimy Was do dbania o swoje obuwie i korzystania z naszej pomocy w tym zakresie.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium