Klasyczne Buty

Renowacja butów

0

Renowacja obuwia 

W Klasycznych Butach można kupić ręcznie szyte obuwie ze znakomitych skór ale także jest to miejsce gdzie możesz naprawić swoje buty oraz dokonać ich renowacji. Wykonujemy nawet bardzo skomplikowane usługi szewskie (jak szycie podeszwy) oraz potrafimy przywrócić dawny blask mocno zniszczonym butom. Dowodem na to są zamszowe monki, które są bohaterem dzisiejszego wpisu.

Monki za skóry zamszowej Partigiani

Buty te trafiły do nas w mocno sfatygowanym stanie, poniżej wymieniamy tylko najpoważniejsze urazy, zdjęcia mówią same za siebie:

Zamsz cholewki nosił liczne ślady użytkowania, był poprzecierany i mocno zabrudzony.
Podeszwa pomimo tego, że gumowa była uszkodzona i rozwarstwiona.
Fleki zostały starte tak mocno, że uszkodzeniu uległ obcas.
Część wewnętrzna obuwia - podszewka i zapiętki były mocno wytarte i bardzo poważnie uszkodzone.

 Buty po naprawie i renowacji przed i po

Zaczęliśmy od najpoważniejszej naprawy czyli zszycia podeszwy. O ile klejenie podeszew to czynności stosunkowo prosta (dla dobrego szewca), to ponowne zszycie podeszwy goodyear welted to sztuka znana nielicznym. Wymaga olbrzymiej precyzji i tony cierpliwości, nasi szewcy mają jedno i drugie. Po wykonaniu tej czynności, na podeszwy nałożyliśmy znakomitą, gumową zelówkę Dunlop.

Drugą poważną sprawą było odbudowanie uszkodzonych obcasów. Gumowy flek ma za zadanie chronić skórzany obcas, dlatego flek trzeba co jakiś czas wymienić. Niestety w tym wypadku czynność ta nie została w porę wykonana więc obcas uległ uszkodzeniu. Mamy jednak wprawę w takich naprawach.
Odbudowaliśmy obcasy i zabezpieczyliśmy je nakładając kauczukowe fleki.

Zniszczona podszewka została usunięta i w wewnętrznej części butów wszyliśmy nową.

Ostatnią, bynajmniej wcale nie prostą czynnością była renowacja mocno zniszczonego zamszu. Po dokładnym wyczesaniu obuwia przystąpiliśmy do usunięcia plam i następnie nałożenia koloru na skórę. Po zakończeniu tych operacji zabezpieczyliśmy buty impregnatem. 

W rezultacie naszych zabiegów buty wyglądają jak nowe - sami zobaczcie. Dodatkowo cena naszych usług jest mocno konkurencyjna w stosunku do innych warsztatów.

Zapraszamy do naszych salonów w Warszawie i Gdańsku. Nasi eksperci służą fachową poradą we wszystkich sprawach związanych z pielęgnacją i renowacją obuwia.

Równie chętnie odpowiadamy na Wasze maile sklep@klasycznebuty.pl i służymy porada telefoniczną tel. 790 507 208 lub 308. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości dzwońcie do nas i piszcie. 

Zapraszamy serdecznie

[product id="6949,6948,6972,7416"]

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium