Klasyczne Buty

Nasze renowacje

0

Naprawa i renowacja butów Klasyczne Buty znane są z tego, że … sprzedają buty. Oczywiście nie są to zwykłe buty, ale ręcznie szyte, wysokiej jakości, z najlepszych cielęcych skór. To jednak wszyscy wiedzą (no prawie wszyscy). Mało kto jednak wie, że Klasyczne Buty to także wyspecjalizowany warsztat szewski i renowacyjny, w którym nasi pracownicy dokonują prawdziwych cudów przywracając butom dotkniętym kataklizmem drugie życie. Poniżej chcieliśmy pokazać właśnie takie dwa przypadki monków, szytych metodą goodyear welted.

1. Buty monki z dwiema klamerkami Crockett & Jones

Cholewka z licznymi uszkodzeniami
Rozwarstwiona podeszwa
Pas i krawędź podeszwy poprzecierane
Podszewka i zapiętek wewnątrz butów poważnie uszkodzone

Buty przed renowacją i naprawą

Buty po naprawie i renowacji

Obuwie po renowacji

2. Monki z podwójną klamerką Buty monki przed renowacją i naprawą
Jak widać na zdjęciach buty miały szereg uszkodzeń, głębokie rysy a nosku i piętach, mocne przetarcia na niemal całej cholewce oraz dziurę w podeszwie. Kluczowymi uszkodzeniami były pęknięcia przy łączeniu skóry z podeszwą oraz rozwarstwienie podeszwy co oznaczało, że szwy zostały całkowicie przetarte.

Zastanawialiśmy się nad wymianą podeszwy, jednak jest to koszt rzędu 400-500 złotych. Przy cenie butów 800-900 złotych jest to już bardzo poważny wydatek. Zdecydowaliśmy się więc na ręczne zszycie podeszwy, czynność bardzo trudną i czasochłonną. Dzięki temu udało się zdecydowanie obniżyć koszt naprawy bez ryzyka dla trwałości konstrukcji obuwia.

Zeszlifowaliśmy też rysy i ponownie nałożyliśmy wykończenie na skórę cholewki. Dodatkowo wymieniliśmy fleki, zawoskowaliśmy krawędź podeszwy i pasa. Podeszwę zabezpieczyliśmy wysokiej jakości, cienką zelówką.

Tak wyglądają te buty po całym szeregu czynności dokonanych przez naszych fachowców.

Naprawimy również Twoje buty! Zadzwoń do nas pod nr 48 790 507 208, napisz maila sklep@klasycznebuty.pl lub przynieś swoje buty do jednego z naszych #ShoeHouse. Czekamy w Gdańsku przy ul. Partyzantów i w Warszawie w Elektrowni Powiśle przy ul. Dobrej. Jest również możliwość wysłania do nas butów do naprawy pocztą lub kurierem

Buty po naprawie i w trakcie renowacji

Buty monki po naprawie i renowacji

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium