Klasyczne Buty

Jak zmierzyć stopę

0

Jaki mam rozmiar buta?

 


Stopa, jak i każda inna część naszego ciała jest trójwymiarowa. Oprócz długości posiada także szerokość i wysokość. Przez blisko 10 lat działalności widzieliśmy tysiące stóp, totalnie różniących się od siebie. Nie każdy wie jak dobierać buty, dlatego też warto zadać sobie pytanie jaki mam rozmiar buta? Po odpowiedź jak mierzyć buty warto udać się do naszych salonów w Warszawie lub Gdańsku.

 

Jak zmierzyć stopę?

 


Często nawet stopy tej samej osoby nie są identyczne. W przypadku wizyty Klienta w jednym z naszych salonów możemy dokonać pomiarów stopy. Nieskromnie powiem, że mamy takie doświadczenie, że czasami nie ma potrzeby wyciągania przyrządów do mierzenia – jesteśmy w stanie dokonać oceny po prostu przyglądając się stopom naszych Klientów i następnie dopasować do nich właściwą długość wkładki, szerokość kopyta i wysokość podbicia.

Nie jest to jednak możliwe przy zamówieniu internetowym. W tym wypadku potrzebujemy Waszej pomocy, gdyż bez niej nie będziemy w stanie właściwie dopasować obuwia do stopy. Czyli to Państwo musicie samodzielnie zmierzyć swoje stopy i podać nam wyniki pomiarów. Warto więc wiedzieć jak to zrobić.

 

Długość wkładki, a długość stopy. Jak zmierzyć długość wkładki w bucie.

 

 

Od razu zaznaczę, że czym innym jest zmierzenie stopy, a zupełnie czym innym zmierzenie długości wkładki w bucie, a już stwierdzenie, że ktoś ma rozmiar buta np. 42 jest tak ogólnym i nieokreślonym, że praktycznie nic nam nie daje. Dlaczego się tak dzieje?

 


Jak zmierzyć stopę do buta

 Każdy z producentów stosuje swoje normy przy określaniu rozmiaru obuwia. Nie ma żadnej europejskiej wytycznej, że buty rozmiar 42 muszą mieć np. 28 cm długości wkładki. W przypadku butów sieciowych, które są właściwie masowo wytwarzane na jednym szablonie przez maszyny, możemy pokusić się o jakieś podobieństwa między różnymi markami, jednak buty szyte to zupełnie inna bajka. Każda z manufaktur posługuje się swoimi kopytami, na których szyje obuwie, różnią się one nie tylko długością ale również szerokością, wysokością, oraz kształtem. Pytanie dlaczego jest taka różnorodność ? Odpowiedź jest banalnie prosta – tak różnorodne są stopy, skoro my różnimy się wzrostem, wagą i budową ciała to i nasze stopy musza się różnić długością, kształtem, tęgością itd. Nie ma więc innej rady, trzeba zmierzyć swoją stopę – nie długość wkładki, nie rozmiar buta a samą stopę, bo to ją właśnie włożymy do obuwia, a nie wkładką z naszego starego adidasa. Jeśli chcielibyście zobaczyć dlaczego zmierzenie długości wkładki w butach jest niewystarczające polecam film nagrany przez kolegów z naszego salonu w Elektrowni Powiśle https://www.youtube.com/watch?v=QX7dDgCO7oQ&list=PLd5uejgSChqf6ZkE81nxZO4XCR0YGz6wT&index=3&t=64s.


Ponieważ w Klasycznych Butach posiadamy obuwie szyte na wielu różnych kopytach więc na podstawie podanych nam wymiarów dopasujemy odpowiednie buty do stopy. O ile podane wymiar będą właściwe. Raz jeszcze więc powstaje pytanie – jak zmierzyć stopę.


Pomiar długości stopy

 


Zacznijmy od długości, pamiętając, że zmierzenie stopy to zupełnie coś innego niż zmierzenie wkładki w bucie.

 

Jak zmierzyć stopę?

 


Proponujemy by pomiaru długości stopy dokonać w następujący sposób:
Bierzemy kartkę A4 i kładziemy węższym bokiem przy ścianie jak na poniższym zdjęciu nr 1.

jak zmierzyć długość stopy
Następnie stawiamy stopę na kartce przyciskając pietę do ściany (nie za mocno). Wówczas najlepiej gdyby inna osoba obrysowała obwód naszej stopy długopisem na kartce papieru. Po zdjęciu stopy bierzemy linijkę i łączymy początek kartki gdzie opieraliśmy stopę z najbardziej wysuniętym fragmentem naszej stopy – zazwyczaj jest to duży palec. Mierzymy długość powstałej linii i otrzymujemy długość naszej stopy (zdjęcie nr 2).

jak zmierzyć długośc stopy
Pomiar szerokości stopy


To jednak tylko jeden z trzech potrzebnych nam rozmiarów. Czas na zmierzenie szerokości naszej stopy. Musimy więc zmierzyć stopę w najszerszym jej miejscu, którym co do zasady jest obwód na wysokości kości haluksowej. Do zmierzenia stopy w tym wypadku najlepszy będzie centymetr krawiecki. Kładziemy go na podłodze i stawiamy na nim stopę, tak by znalazł się on na wysokości kości haluksowej (jak na zdjęciu nr 3). Następnie owijamy nim stopę i mierzymy obwód – właśnie otrzymaliśmy szerokość stopy.

 jak zmierzyć szerokość stopy

Pomiar wysokości stopy

 

Wreszcie ostatnia wartość czyli wysokość stopy. Z tym zazwyczaj są największe kłopoty, ponieważ często mierzymy wysokość stopy w złym miejscu. Miarę tą należy zdjąć tam gdzie wiążemy sznurowadła w klasycznych półbutach, zazwyczaj jest to miejsce 2-3 centymetry poniżej łączenia stopy z nogą. Postępujemy podobnie jak w przypadku mierzenia szerokości stopy. Kładziemy centymetr krawiecki na podłodze, owijamy dookoła stopy na wysokości podbicia i otrzymujemy wysokość stopy (zdjęcie nr 4).

 jak zmierzyć wysokość stopy

Dobór właściwego rozmiaru obuwia

 


Udało się, zmierzyliśmy wielkość naszych stóp (ważne – obu). I co dalej? Najlepiej zadzwonić do nas tel. do Gdańska 790 507 208 ( w dni powszednie od 10 do 18) lub do Warszawy(od poniedziałku do soboty w godzinach 10-21) 790 507 308. Na podstawie podanych rozmiarów jesteśmy w stanie z dużą precyzją dopasować dany model buta do Państwa stóp. Oczywiście możecie skorzystać z tabeli rozmiarów ale jest to obarczone dużym marginesem błędu.

Wynika to z faktu, że nasze buty są szyte na blisko trzydziestu różnych kopytach. Różnią się one długością wkładek, szerokością i wysokością podbicia. Stworzenie jednej tabeli rozmiarów do tych wszystkich kopyt musi być obarczone dużym zakresem przybliżenia. Z kolei opublikowanie na naszej stronie trzydziestu różnych tabel spowodowałaby totalny chaos. Tak więc zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zadzwonić do nas i wówczas na podstawie wykonanych pomiarów będziemy w stanie pomóc z dużą precyzją.

 

Pomagamy w pomiarze stóp i we właściwym dopasowaniu obuwia do stopy

 

Mamy nadzieję, że ten artykuł rozwieje Wasze wątpliwości po co mierzyć stopy, jak mierzyć stopy oraz czym różni się zmierzenie stopy od zmierzenia wkładki lub zmierzenia buta. To jaki posiadamy rozmiar buta zależy od wymiarów naszej stopy – długości, szerokości i wysokości oraz kopyta na jakim but został uszyty. Nasi konsultanci na postawie podanych danych z dużą dokładnością dopasują buty do Państwa stóp.
Dodatkowo na naszym kanale na You Tube znajduje się film – Jak zmierzyć rozmiar stopy – zapraszamy do oglądania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium