Barker Dover - recenzja

0

Dzisiaj kilka słów na temat modelu Barker Dover 405876 Burg Seude/Walnut Calf.

Kolejny model z serii Anniversary Collection jaki pojawił się kilka miesięcy temu w mojej szafie. Po odbyciu w nich kilkunastu spotkań z klientami czas na kilka uwag dotyczących tego modelu obuwia.

Absolutnym wyznacznikiem tego modelu jest dwukolorowe brogowanie. Klasyczne brogsy są wykonane na tym elemencie cholewki jednym kolorem skóry , albo licowej, albo zamszowej. W tym modelu zastosowano zarówno łączenie licówki z zamszem, wykorzystując do tego kontrast kolorów. Tworzy to niesamowity efekt. Na dodatek kontrastowe brogowanie jest na pięcie i na przyszwie. Jeśli dodamy do tego fakt, że mamy do czynienia z oksfordami, czyli zamkniętą przyszwą – odszycie cholewki w takiej konfiguracji wymaga naprawdę dużego doświadczenia i wieloetapowej rękodzielniczej pracy nad każdym egzemplarzem tego modelu Barkera.

Model ten jest wygodny praktycznie od pierwszych dni użytkowania. Dlaczego? Ponieważ Barker bardzo przemyślał fakt łączenia licowych nosków z zamszową częścią cholewki, łącząc je w taki sposób, aby „załamanie” buta podczas chodzenia odbywało się całkowicie na części zamszowej. Ze względu na inną strukturę zamszu – jest po prostu mniej twardy od skóry licowej – unikniemy odcisków podczas rozchodzenia tego modelu.

Osznurowanie od wewnątrz wykończone mocnymi i stabilnymi kółeczkami – tak ważne w oksfordach, ze względu na wiązanie gorsetowe wymagające większej siły niż w derbach. Duża ilość gwoździ w obcasach gwarantuje wolniejsze ich zużycie , co obniża koszt ich reparacji u szewca.

Uwaga : model Barkera bardzo ciężki w utrzymaniu i pielęgnacji. Ze względu na specyficzne wykonanie brogowania podczas nakładania kremu na licowe elementy buta, najpierw musisz zakryć bordowe elementy wewnątrz linii brogowania cholewki. Analogicznie po „wyszczotkowaniu” części zamszowej buta, należy zakryć orzechowe elementy skóry licowej przed zaimpregnowaniem zamszu preparatem w spray-u. Ale proszę mi wierzyć, trud w przygotowaniu tego modelu Barkera -do „wyjścia”, bardzo odwdzięczy się podczas codziennego użytkowania. But robi piorunujące wrażenie, ciężko jest oderwać od niego wzrok. Wielu przechodniów spogląda mi pod nogi, gdy mijam ich na ulicy. Tym bardziej podczas pochmurnych dni – wtedy bordowy zamsz łapię prawdziwą głębię koloru. Egzemplarz dla koneserów. Zdecydowanie rekomenduję zakup.

Wojciech Pertkiewicz
Wrocław 09.10.2019

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl