Klasyczne Buty
 darmowa dostawaPomoc w doborze rozmiaru. Bezpłatna dostawa powyżej kwoty 500 zł. Serwis i naprawa obuwia.
szyte sztyblety na gumowej podeszwie
  • nowość

Partigiani 8197 Castoro Suede Chelsea

Dostępność: średnia ilość
Cena: 1 289,00 zł 1289.00
ilość para
Zyskujesz 60 pkt [?]
dodaj do ulubionych
Ocena: 5
Producent: PARTIGIANI
Kod produktu: SUB15648

Opis

DOSTĘPNOŚĆ MODELU: w stałej sprzedaży

  • Skóra cholewki: skóra zamszowa
  • Wnętrze buta: skóra cielęca
  • Typ podeszwy: gumowa typu commando
  • Rodzaj buta: sztyblet, chelsea
  • Tęgość: G
  • Kolor: jasny brąz
  • Poziom formalności: casual
  • Kopyto: Peter, podbicie jest wysokie, a długość standardowa. Kształt noska jest bardzo subtelny i obły, a jego profil ma lekki garbek. Tworząc kopyto dedykowane do butów naszej autorskiej marki zależało nam na eleganckim i ponadczasowym kształcie, który będzie świetnie wyglądał zarówno jako czarny oxford jak i zamszowy sztyblet. Dobrze pasuje do szerszych stóp z wysokim podbiciem. Klienci zazwyczaj schodzą o co najmniej jeden rozmiar mniej w stosunku do popularnych marek sieciowych i o 1,5 rozmiaru mniej w stosunku do butów sportowych. W przypadku wątpliwości zalecamy kontakt  z infolinią tel. 790 507 208 lub mail sklep@klasycznebuty.pl. Opis kopyta jest subiektywną opinią Klasycznych Butów powstałą na bazie wieloletniej pracy z Klientami i uwzględniającą specyfikę budowy i anatomii stóp Klientów klasycznych butów.
  • Pielęgnacja: impregnat Famaco
  • Konstrukcja: Goodyear Welted
  • Bezpłatne przeglądy serwisowe: tak
  • Autoryzowana obsługa szewska: tak
  • Przedłużenie rękojmi: tak

Krótki opis buta: Wywodzące się z epoki Wiktoriańskiej sztyblety, popularne w latach '60 dzięki Beatlesom, są klasycznym przedstawicielem męskich butów za kostkę. Ich elegancki wygląd i brak zdobień doskonale sprawdza się w zestawach koordynowanych, jak i przy garniturach.

Zastosowanie: Buty stanowią świetne uzupełnienie stylizacji smart casualowych i casualowych. Znakomicie nadają się do noszenia z jeansami i spodniami chino. Równie dobrze znajdą zastosowanie z marynarkami sportowymi i swetrami.

Informacje ogólne: Skóry full grain, a szczególnie anilinowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji bez stosowania środków chemicznych. Bardzo ważne jest, aby używać tylko delikatnych kremów oraz past na bazie naturalnych wosków. Takie produkty jak Saphir Renomat, rozciągacze do skóry (shoe stretch) i inne środki impregnujące mogą uszkodzić delikatne, naturalne wykończenie.

Produkt zrównoważony: Wyrób rzemieślniczy, wyprodukowany w taki sposób, aby zminimalizować jego wpływ na środowisko. Buty uszyte wyłącznie w Unii Europejskiej.
Konstrukcja oraz użyte do produkcji wysokiej jakości, naturalne materiały pozwalają cieszyć się produktem przez wiele lat.

Produkt naprawialny: Konstrukcja butów umożliwia przeprowadzanie dogłębnych renowacji oraz napraw szewskich, które gwarantują szlachetny proces starzenia i znacząco przedłużają ich trwałość, nawet do kilkunastu lat.

Produkt ręcznie patynowany: Buty są patynowane ręcznie, dlatego mogą występować różnice w kolorze i odcieniu. Nie jest to oznaka złej jakości.

Produkty powiązane

Opinie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

Jak dbać o buty

 Jak dbać o buty

Zaraz po zakupie buty trzeba koniecznie przygotować do użytkowania. W Klasycznych Butach nazywamy to pielęgnacją startową. Dzięki pielęgnacji startowej czyli kilkukrotnemu nakremowaniu obuwia w pewnych odstępach czasowych (kilka do kilkunastu minut) oraz nałożeniu cienkiej warstwy pasty woskowej i - najlepiej po kilku godzinach - wypolerowaniu szmatką bawełnianą lub szczotką z końskiego włosia, buty będą lepiej układały się do stopy, skóra cholewki będzie dobrze odżywiona, a obuwie zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi.

W przypadku butów ze skóry zamszowej trzeba je wyczesać dedykowaną szczotką do zamszu oraz zabezpieczyć odpowiednim impregnatem do zamszu.
Dzięki temu skóra zamszowa nie będzie tak wrażliwa na zabrudzenia oraz wilgoć. Więcej o pielęgnacji startowej na naszym blogu.






Pielegnacja pasywna

Używanie prawideł

Prawidła w znaczący sposób przedłużają żywotność butów i utrzymują je w dobrej kondycji, dbając o dobry klimat wewnątrz obuwia oraz przede wszystkim zachowując
kształ cholewki. Buty nie będą miały głębokich załamań i zmarszczeń, bo prawidła wypełnią buty zastępując nasze stopy i pozwolą skórze odpocząć i odzyskać formę. Więcej o prawidłach na blogu.

Unikaj prawideł, które nie mają pełnej pięty, tylko gałkę na długiej sprężynie. Tego typu prawidła niszczą zapiętek.










Używanie łyżki

Podczas uzywania łyżki obowiązuje jedna, podstawowa zasada – nie używaj jej jako dźwigni, która stanowi punkt podparcia dla stopy, żeby ta mogła „wepchnąć” się do buta. Łyżka powinna być ustawiona niemalże pionowo i równolegle do pięty wzdłuż ścięgna Achillesa. Pięta i cała stopa mają się wygodnie wsunąć do buta.

Łyżki używany po pierwsze dla własnej wygody - łyżka do butów ma nam pomóc w szybkim i wygodnym założeniem obuwia. Przy butach bez sznurowadeł (lofersach, mokasynach, sztybletach) i dłuższej łyżce założenie butów będzie jeszcze sprawniejsze.

Po drugie i to jest najważniejsze przy korzystaniu z łyżki do butów. Używając łyżki dbamy o nasze buty, a dokładniej o część buta w okolicach pięty zapobiegając zadeptywaniu skóry butów w tym miejscu. Chronimy krawędź pięty, szwy, które znajdują się w tej okolicy, w tym główny szew w osi pięty, jeśli taka jest konstrukcja i model butów, unikamy też nadmiernego rozciągania i rozpychania cholewki. Więcej o używaniu łyżki na blogu



Rotowanie obuwiem

Rotacja to jeden z tych elementów pasywnej pielęgnacji obuwia, która najlepiej oddaje idee tego rodzaju pielęgnacji butów. Sprowadza się do bardzo prostej zasady – daj swoim butom odpocząć przynajmniej przez jeden dzień. W tym czasie buty, w tym podeszwy, będą miały szansę dojść do siebie. Skóra potrzebuje odpoczynku, tak aby jej włókna powróciły do pierwotnego kształtu. Jeśli to tylko możliwe i okoliczności nie wymagają od nas założenia tej samej pary butów dwa razy pod rząd, powinniśmy pozwolić butom na jeden dzień wolnego.


Zdejmowanie butów 

Po pierwsze zdejmowanie butów powinno być poprzedzone dokładnym poluzowaniem sznurowadeł albo odpięciem pasków w przypadku butów w rodzaju monków. Następnie, kilka słów o tym jak nie zdejmować butów. Unikamy zdejmowania butów poprzez zapieranie czubka jednego buta o obcas/piętę drugiej półpary. Takie zzuwanie butów, to prosta droga do zniszczenia czubków oraz obcasów. Skutki takiego postępowania to m.in. ryzyko uszkodzenia skórzanej podeszwy w okolicach czubka oraz ścieranie wykończenia rantu podeszwy w tych okolicach, to samo dotyczy okolicy pięty i obcasa. Ponadto możemy też zarysować, a z pewnością zabrudzić skórę cholewki na pięcie buta.
Po zdjęciu butów warto jednak dać im 10-15 minut na wyrównanie temperatury do temperatury otoczenia i odparowanie wilgoci. W tym czasie buty powinny pozostać na otwartej przestrzeni, w temperaturze pomieszczenia i bez włożonych prawideł.
Więcej o zdejmowaniu butów na blogu.


Przechowywanie butów -  "parkowanie" butów i "garażowaniu" obuwia po sezonie

Co do samego miejsca do przechowywania sezonowego, to bez wątpienia najważniejsze, żeby były to miejsca suche i o w miarę stałej temperaturze. Jeśli planujemy przeznaczyć do przechowywania sezonowego butów np. piwnicę, strych albo przydomowy garaż, oceńmy te miejsca przez pryzmat tych dwóch wymienionych cech. Wilgotność oraz częste zmiany temperatury mogą negatywnie wpłynąć na skórę, a w skrajnych przypadkach doprowadzić do pojawienia się pleśni. Więcej o garażowaniu butów na blogu.



Pielęgnacja aktywna

 

Skóry polerowane i lakierowane są bardzo łatwe w pielęgnacji. Wystarczy oczyścić cholewkę dedykowanym kosmetykiem Patent Spray, którym spryskujemy bawełnianą szmatkę, a następnie tylko przecieramy cholewkę. Pył, kurz i tłuste ślady można również usunąć przy pomocy delikatnie wilgotnej szmatki.

Końska skóra Shell Cordovan jest niesamowicie wytrzymała i prosta w pielęgnacji. Wystarczy odżywić skórę cholewki dedykowanym kremem. Oczyszczenie z pyłu i przywrócenie blasku łatwo można osiągnąć polerowaniem szczotką z końskiego włosia. Pasta i impregnat nie są potrzebne do dodatkowego zabezpieczenia przed wilgocią i solą.

W przypadku skóry olejowanej typu Chromexcel trzeba raz w miesiącu odżywiać cholewkę specjalnym impregnującym tłuszczem. Otarcia lub odbarwienia skóry olejowanej można bezpiecznie koloryzować kremami na bazie naturalnych pszczelich wosków. Pasta i protector nie są potrzebne do dodatkowego zabezpieczenia przed wilgocią i solą.

W przypadku skóry zamszowej pamiętaj o regularnym (najlepiej 2-3 razy w miesiącu) zabezpieczaniu jej przed wilgocią odpowiednim impregnatem. Raz w miesiącu użyj dedykowanego serum do zamszu, żeby odżywić jej kolor i włosie. Zawsze czyść zamsz na sucho, a bardziej uporczywe zabrudzenia usuwaj przy pomocy krepowej albo miedzianej szczotki.



Szczotki do pielęgnacji obuwia ze skóry licowej

Szczotki do pielęgnacji obuwia z zamszu


Skóra licowa

- czyszczenie

Przed odstawieniem butów należy je delikatnie przetrzeć szmatką lub wykonać kilka ruchów szczotką w celu oczyszczenia z brudu lub kurzu.
Szczególnie ważne jest oczyszczenie obuwia przed pastowaniem i kremowaniem oraz przed dłuższym przechowywaniem.







- pastowanie

Pasta woskowa zabezpiecza buty przed warunkami atmosferycznymi (kurz, deszcz) oraz umożliwia nadanie butom połysku. Kolor pasty tak jak i kremu powinien być zbliżony kolorem do kolor cholewki. Pastę nakładamy szczoteczką lub bawełnianą szmatką, proces kończymy polerowaniem szmatką lub najlepiej szczotką z końskiego włosia.

- kremowanie

Krem ma za zadanie nawilżyć skórę, uchronić ją przed pękaniem oraz zachować kolor cholewki. Z tego powodu należy używać kremu możliwie najbardziej zbliżonego kolorem do koloru butów. Kremem możemy też pokrywać mikrouszkodzenia skóry.



Buty przed pielęgnacją
Buty po pielęgnacji

- pielęgnacja podeszwy - jak pielęgnować podeszwy

W pierwszej kolejności należy zaakceptować, że podeszwa podlega zużyciu, szczególnie ta wykonana ze skóry. W pierwszym kontakcie z butami, które mają skórzane podeszwy możemy być zaskoczeni, że podeszwa tak szybko traci swój pierwotny wygląd. Ten proces na początku wydaje się bardzo szybko postępujący. Mówimy wtedy, że but dopasowuje się do stóp i stylu chodu użytkownika. Czyszczenie podeszwy: należy wycierać buty i usuwać ziarna piasku, które wbiły się w podeszwę. Do tego celu polecamy szczotkę z twardym syntetycznym włosiem. Tzw. błotniarkę. Świetnie poradzi sobie z usuwaniem błota i kamieni z podeszwy, dodatkowo jej uchwyt posiadający ostre krawędzie pomoże usunąć, co bardziej oporne zabrudzenia i wbite ziarenka piasku. Więcej jak dbać o podeszwy na naszym blogu.

Podeszwa gumowa czy skórzana - zapraszamy na nasz blog.


- pielęgnacja wewnętrznej części butów (podszewki)


Warto pielęgnować podszewkę, zmiękczać ją i nawilżać. Można do tego użyć np. kremu Delicate, który spełni wyżej wymienione zadania. Należy go stosować niezbyt często – wystarczy raz na 2-3 miesiące i niewielką ilość. Przedłuży to znacznie żywotność podszewki, a ta gdy się przetrze jest dość kosztowna w naprawie. Więcej o pielęgnacji wnętrza butów na naszym blogu.

- pielęgnacja języka


Dlatego podczas pielęgnacji butów nie zapominajmy o języku i nakładajmy taką samą ilość warstw kremu jak na pozostałe elementy cholewki. W ten sposób wyeliminujemy problem z różnicą odcieni. W przypadku utrudnionego dostępu do języka, krem możemy przepolerować bawełnianą szmatką. Język jest elastycznym elementem więc zbyt duża ilość wosku nie jest wskazana, niemniej jednak można nałożyć jedną/dwie warstwy wosku, który zabezpieczy język przed sznurowadłami, które mogą powodować przetarcia skóry i powstawanie zabrudzeń.
Więcej o pielęgnacji języka na naszym blogu.


- wymiana fleków i zelówek

W butach szytych większość elementów jest możliwa do wymiany, dzięki czemu będą nam służyły wiele lat. Dotyczy to zwłaszcza fleków. Również podeszwy są naprawialne, skórzane podeszwy można zabezpieczyć kauczukową nakładką lub nawet wymienić na nowe o ile szyte są metodą pasową (goodyear welted).
Również gumowe podeszwy (np. Dainite, Vibram) można z powodzeniem naprawiać.



 

Zelówki ochronne do skórzanej podeszwy

Zelówki ochronne do skórzanej podeszwy


- naprawy szewskie

Bardzo ważne jest, aby wszelkie naprawy zoastały wykonane w profesjonalnym warsztacie szewskim. Klasyczne Buty dają możliwość wykonania wszelkich profesjonalnych napraw i usług szewskich, co znacznie przedłuża trwałość obuwia. Korzystanie z naszego wasztatu umożliwia też przedłużenie rękojmi na zakupione u nas obuwie nawet do 8 lat.


- przeglądy serwisowe

Klasyczne Buty mają w swojej ofercie usługi szewskie, a każda kupiona para ma dołączoną książeczkę serwisową. Pamiętajcie o możliwości darmowego przeglądu dwa razy do roku i atrakcyjnych cenach wszystkich napraw szewskich w naszym warsztacie. Razem możemy monitorować stan Waszej ukochanej pary butów, tak żeby posłużyła jak najdłużej. Zapraszamy do regularnych wizyt z zakupionym obuwiem do naszych salonów, ewentualniem można wysłać buty do przeglądu pocztą.


Więcej o pielęgnacji obuwia na naszym blogu:

Pielęgnacja startowa.
Jak wysuszyć przemoczone buty. 
Jak bezpiecznie spakowac buty do bagażu.
Jak dbac o język w butach.
Garażowanie butów czyli jak przechowywać buty po sezonie.
Parkowanie butów czyli jak przechowywac buty na co dzień.
Jak zabezpieczyć buty przed wilgocią.
Pielęgnacja wnętrza butów.
Co zrobić, aby buty nie skrzypiały.
Co zrobić, aby buty przestały obcierać.
Jak dbać o podeszwy.
Podeszwa gumowa vs. skórzana.

O sztybletach

Sztyblety


Co to są sztyblety

Sztyblety to najbardziej stylowy model obuwia za kostkę, który łączy w sobie elegancję, wygodę i wszechstronność. Na stronie KlasyczneButy.pl znajdziecie szeroki wybór sztybletów, które idealnie wpisują się w różne stylizacje i okazje. Posiadają dwie gumki wszyte po bokach cholewki - ich celem jest ułatwienie zakładania butów na stopę. Wybierając sztyblety, inwestujecie w wysoką jakość, trwałość oraz ponadczasową elegancję. Zapraszamy do odkrywania naszej kolekcji i doświadczania magii sztybletów na własnej stopie!

Historia sztybletów

Buty Chelsea wywodzą się od butów do jazdy konnej. Stworzył je nadworny szewc królowej Wiktorii w 1851 i sztyblety szybko znalazły uznanie w oczach królowej i jej dworu. W latach 60-tych XX wieku sławnymi uczynili je muzycy legendarnej grupy The Bealtles, którzy w butach Chelsea pokazywali się bardzo często. Nazwa Chelsea nawiązuje do dzielnicy Londynu o tej samej nazwie, w której środowisko artystyczno-naukowe lubowało się w tymże obuwiu. Ciekawostką jest, że polska nazwa sztyblet pochodzi z gwary...lwowskiej.

Zalety sztybletów

1. Elegancja w wydaniu codziennym: Sztyblety to połączenie klasyki i nowoczesności. Ich uniwersalny design sprawia, że można je nosić zarówno na co dzień, jak i na bardziej formalne okazje. Dzięki temu, sztyblety są wszechstronnym elementem garderoby, który podkreśli Wasz styl niezależnie od okoliczności.
2. Ochrona i wygoda: Dzięki swojej konstrukcji i solidnemu wykończeniu, sztyblety zapewniają doskonałą ochronę stopy. Wysoki cholewka chroni przed wiatrem i deszczem, a wygodny fason zapewnia komfort noszenia przez cały dzień. To idealny wybór dla osób, które cenią zarówno styl, jak i wygodę.
3. Dopasowanie do wielu stylizacji: Sztyblety doskonale komponują się z różnymi stylizacjami. Bez względu na to, czy nosicie jeansy, spodnie chino, czy klasyczną marynarkę, sztyblety dodadzą charakteru Waszemu outfitowi. Możecie też bawić się modą, łącząc je z różnymi akcesoriami i dodatkami.
4. Sezonowość i wielofunkcyjność: Sztyblety to buty, które świetnie sprawdzają się w wielu sezonach. Latem mogą stanowić alternatywę dla cięższych butów, a zimą zapewnią ciepło i ochronę. Ich uniwersalność sprawia, że to inwestycja na wiele okazji.
5. Styl i indywidualność: Wybierając sztyblety, wyrażacie swój indywidualny styl. Dostępne są w różnych kolorach, fasonach i wzorach, więc możecie znaleźć te, które najlepiej oddają Waszą osobowość. Sztyblety stanowią doskonałe narzędzie do podkreślenia Waszej wyjątkowości.
6. Trendy i klasyczny design: Sztyblety to buty, które przetrwają wiele trendów. Ich klasyczny design sprawia, że są ponadczasowe i mogą towarzyszyć Wam przez wiele sezonów mody. To doskonały wybór dla osób ceniących trwałość i uniwersalność.

Rodzaje sztybletów

Klasyczne sztyblety nie mają żadnych ozdób na cholewce, sięgają za kostkę i mają skórzaną podeszwę. Jednak wariantów sztybletów jest przynajmniej kilka. Spotyka się sztyblety brogowane, z ażurowaniami na całej cholewce. Znacznie mniej popularne, ale też spotykane są niskie sztyblety, sięgające kostki. Oczywiście z przyczyn praktycznych często stosuje się gumowe podeszwy, a w naszej ofercie pojawiają się sztyblety z przeszyciem stormwelted, dodatkowo poprawiającym odporność butów na wilgoć.

...

Jak nosić sztyblety

Sztyblety uważane są za najbardziej eleganckie buty męskie i można je nosić nawet z formalnymi garniturami. Z kolei sztyblety z zamszu na gumowej podeszwie to idealne buty do casualowych stylizacji, np. do jeansów. W zależności od koloru, rodzaju skóry i podeszwy sztyblety mogą być ozdobą każdej stylizacji.

Styl casualowy: Sztyblety są świetnym uzupełnieniem codziennych stylizacji męskich. Możesz nosić je z jeansami, spodniami typu chinos, a także z casualowymi spodniami, takimi jak np. sztruksy czy flanela. To dobry wybór na spacer, zakupy, czy spotkanie ze znajomymi.

Styl miejski: W miejskich stylizacjach, sztyblety mogą dodawać nuty mody i elegancji. Połącz je z jeansami z wąskimi nogawkami lub spodniami, T-shirtem lub koszulą oraz nieformalnym marynarką, aby stworzyć stylowy, miejski look.

Formalne okazje: Na niektóre formalne wydarzenia, gdzie dopuszczalny jest bardziej luźny dress code, można wybrać sztyblety z elegancką, skórzaną cholewką. Możesz je założyć do eleganckich spodni i koszuli, tworząc bardziej niekonwencjonalny, ale nadal elegancki wygląd.

Wizyty biznesowe: Sztyblety w bardziej klasycznym fasonie mogą być odpowiednie na wizyty biznesowe, zwłaszcza w sytuacjach, gdy nie wymagany jest bardzo formalny dress code. Warto pamiętać jednak, aby wybrać modele wykonane z odpowiednich materiałów i odpowiednio zadbane.

Jesienne i wiosenne stylizacje: Sztyblety są idealne na jesień i wiosnę, kiedy pogoda jest zmieniająca się, a zimowe buty są już zbyt ciężkie. Sztyblety zabezpieczą stopę przed wilgocią i lekkim chłodem, dodając jednocześnie stylu każdej stylizacji.

Warto zauważyć, że wybór odpowiednich sztybletów zależy od osobistego stylu i okazji, w której będziemy je nosić. Można wybrać klasyczne, eleganckie sztyblety z gładkiej skóry lub bardziej casualowe modele z zamszu lub innych materiałów. Istnieje wiele różnych wariantów sztybletów, dlatego możesz łatwo dostosować je do swojego stylu i preferencji.

Tabela rozmiarów

Jak dobrać rozmiar butów 

 

Pomiar stopy

Jak zmierzyć stopę - poradnik.

Dobór rozmiaru butów

Wartości otrzymane po pomierze można porównać z poniższą tabelą, która przedstawia uogólnione wartości dla większości naszych marek butów. Wybór odpowiedniego rozmiaru obuwia zależy od indywidualnej budowy stopy oraz kształtu kopyta, na którym jest uszyty but. Dla jeszcze lepszego dopasowania kupowanego obuwia zapraszamy do kontaktu telefonicznego, lub mailowego aby nasi pracownicy korzystając z bogatego doświadczenia pomogli w doborze, uwzględniając konkretną markę i model. 

tel.:+48 58 352 49 76

email: sklep@klasycznebuty.pl

 

Rozmiar angielski Rozmiar europejski Dł. stopy Tęgość w cm(F) Tęgość w cm (G)
6.5 40 do 26.3 23.25 23.85
7 41 do 26.7 23.50 24.10
7.5 41.5 do 27.1 23.75 24.35
8 42 do 27.5 24 24.60
8.5 42.5 do 28 24.25 24.85
9 43 do 28.5 24.50 25.10
9.5 44 do 29 24.75 25.35
10 44.5 do 29.5 25 25.60
10.5 45 do 30 25.25 25.85
11 46 do 30.5 25.50 26.10
11.5 47 do 31 25.75 26.35
12 47,5 do 30.6 26 26.60

 

 Rozmiary angielskie obuwia/ tęgość

 

Jak czytać tęgość obuwia

Tęgość obuwia oznaczamy literami: E, F, G, H.

Początkowe litery charakteryzują stopy szczupłe np. E, F do coraz szerszych G, H. W rozmiarówce angielskiej najczęściej występują dwie tęgości: F (standardowa) i G (szeroka).

Należy również pamiętać, że wybierając większy rozmiar buta, wzrasta również jego tęgość, np. but z oznaczeniem 9F jest o jeden rozmiar większy, ale też i szerszy niż 8F. Natomiast 8G jest o jeden rozmiar szerszy niż 8F. Można przyjąć, że jeżeli chodzi o tęgość to w 8G będzie podobna jak w 9F.

Różnica w tęgości butów w tych samych rozmiarach wynosi ok. 1/4 cala czyli 0.65 cm. Aby właściwie dobrać tęgość należy zmierzyć obwód stopy w najszerszym miejscu zaraz za palcami (przy kości halluksowej).

Dopasowanie obuwia po zakupie

Aby sprawdzić czy buty są prawidłowo dopasowane, prosimy o przymierzenie obuwia, pamiętając o użyciu łyżki do butów. W pierwszej kolejności należy przesunąć stopę optymalnie (tak, aby z przodu buta był nadal komfort dla palców) do przodu i sprawdzić, czy z tyłu pięty zmieści się cały palec, czy też połowa. Taka przestrzeń przy pięcie świadczy o nieodpowiednio dobranym rozmiarze, znaczy to, iż but jest za duży. Jeśli buty nie cisną z przodu w palcach, to oznacza, że buty są poprawnie dobrane na długość. Jeśli jednak odczuwalny jest dyskomfort, oznacza to, że wybrany rozmiar jest za mały. Należy także zwrócić uwagę, jak skóra układa się na śródstopiu. Czy występuje lekkie opięcie, czy też jest tam nadmiar skóry? W przypadku nadmiaru skóry, but jest nieprawidłowo dopasowany. Czas dopasowania obuwia wynosi około 1 miesiąca. W niektórych przypadkach nawet do 3 miesięcy, zależy to od intensywności chodzenia.

A co jeśli odczuwalny jest niewielki ucisk w śródstopiu czy też przy pięcie? Oznacza to, że buty muszą się ułożyć. Naturalna skóra w nowych butach jest dość sztywna, dlatego trzeba się liczyć z tym, że dopiero po kilku tygodniach stanie się ona miękka i komfortowa. Skóra układa się pod wpływem ciepła i wilgoci stóp.

Układanie butów domowymi sposobami

Jak układa się buty? Zalecamy przede wszystkim chodzić, lub, jeśli jest to możliwe, siedzieć, w butach po 2-4 godziny dziennie. Jeśli po tygodniu nadal odczuwamy jakieś niedogodności, polecamy domowy sposób przyspieszający dopasowanie się obuwia do stóp - wkładamy prawidło w skarpetę frotową (lub owijamy bawełnianą szmatką), a następnie w miejscu newralgicznym (śródstopie, podbicie), delikatnie zwilżamy skarpetę (szmatkę)wodą. Zostawiamy tak na całą noc. Następnego dnia wyjmujemy prawidło i zakładamy buty na stopy na minimum godzinę. Na stopy warto wcześniej nałożyć grubsze np. frotowe skarpety. Powtórzyć cykl kilka razy. Jeżeli efekt nie będzie zadowalający, trzeba ułożyć buty na specjalnej maszynie w naszym serwisie lub warsztacie szewskim.

Zamówienie butów bez ryzyka pomyłki

Zamów swoje wymarzone buty i spokojnie przymierz je w domu - najlepiej na miękkim podłożu, aby nie porysować podeszwy. Jeżeli nie będą pasować - skontaktuj się z nami, a my postaramy się zaproponować inny rozmiar, lub zwrócimy Ci wydane pieniądze. Zmierz długość oraz obwód stopy w najszerszym miejscu, a my zaproponujemy odpowiedni rozmiar. Wymiana obuwia jest u nas bezpłatna po wcześniejszym kontakcie.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt.

 tel.:+48 58 352 49 76

email: sklep@klasycznebuty.pl

 

W naszym sklepie nie ma Twojego rozmiaru? Postaramy się go dla Ciebie zamówić.

 

Metoda szycia

Konstrukcja Blake

Zalety i korzyści systemu szycia obuwia Blake

Smukły wygląd: Szew wewnętrzny charakterystyczny dla metody Blake pozwala na stworzenie obuwia o bardziej smukłej, eleganckiej sylwetce. Dzięki temu buty wyglądają bardziej wyrafinowanie i odpowiednio do różnych, a szczególnie bardziej formalnych okazji.

Lepsze dopasowanie: Ze względu na brak zewnętrznego szwu, buty wykonane metodą Blake mają tendencję do lepszego dopasowania do stopy. Jest to szczególnie korzystne dla osób o nietypowych kształtach stóp.

Lekkość: Metoda Blake pozwala na uszycie obuwia o stosunkowo mniejszej wadze niż niektóre inne metody szycia butów. Dzięki temu buty są miękkie i komfortowe.

Elastyczność: Szew Blake pozwala na uzyskanie większej elastyczności, co zwiększa komfort podczas chodzenia.

Komfort i elastyczność

Dzięki zastosowaniu metody Blake buty są elastyczne i komfortowe.

Odporność na wodę

 Buty szyte metoda Blake, ze względu na konstrukcję nie są odporne na przenikanie wilgoci do środka.

Estetyka

System szycia obuwia Blake stosowany jest często w eleganckich półbutach, mokasynach i żeglarskich butach. 

Więcej o metodzie szycia butow metodą Blake na naszym blogu.

 

 
Sklep internetowy Shoper Premium