Producent
Kolekcja
Cena
-
od
do
W Klasycznych Butach oferujemy wyłącznie buty skórzane. W sytuacji gdy niemal każdy sklep obuwniczy oferuje męskie buty skórzane wydaje się, że nie jest to nic niezwykłego. Jednak skóra, skórze nie jest równa. Zdecydowana większość sieciowych sklepów sprzedaje buty ze skóry mielonej, dwoiny, która w rzeczywistości nie powinna się nazywać „prawdziwą skórą”.
Określenie skóra lub „prawdziwa skóra” odnosi się tylko do skóry niedwojonej i niedzielonej na warstwy, w której zachowane zostały naturalne struktury materiału i ich właściwości. Właśnie z takiej „prawdziwej skóry” są szyte buty dostępne w naszym SHOEHOUSE.
Pamiętajmy również, że jest wiele skór i w zależności od jej rodzaju inny jest poziom formalności obuwia, sposób pielęgnacji i ich zastosowanie. Bez względu jednak jakie skórzane buty męskie wybierzecie, zwracajcie uwagę na jakość skóry użytej do ich produkcji – ma ona olbrzymie znaczenie. Poniżej opisujemy rodzaje skór stosowane w męskich skórzanych butach.
Jakie rodzaje skór stosuje się do szycia najlepszych męskich butów skórzanych?
Wśród nich wyróżniamy:
1. Skóry anilinowe, aniliny
– ich cechą są otwarte pory, z naturalna fakturą. Do produkcji tych skór używa się absolutnie najszlachetniejszych skór bez skazy czy blizn ponieważ ich powierzchnia jest całkowicie widoczna i nie podlega procesowi szlifowania czy tłoczenia. Te jej cechy sprawiają, że buty uszyte ze skór anilinowych są wyjątkowo miękkie i przyjemne w dotyku. Należy jednak pamiętać, że otwarte pory powodują, że w taką skórę łatwo wsiąka woda, jest też ona podatna na zabrudzenia i odbarwienia spowodowane promieniami słońca. W celu jej zabezpieczenia należy regularnie używać kremu i pasty. Buty męskie skórzane z tego materiału odwdzięczą się pięknym wyglądem nawet po wielu latach. Wiele butów oferowanych w Klasycznych Butach szytych jest właśnie z tych najszlachetniejszych skór, mistrzami w szyciu butów skórzanych męskich z anilin są marki Carlos Santos i Partigiani.
2. Skóry licowe
– pozyskiwane są z górnej warstwy lica skóry, gdzie występują najsilniejsze włókna. Właśnie ta część skóry jest najbardziej odporna na zginanie i rozdarcia. Jest to najpowszechniejszy materiał do produkcji butów skórzanych, męskich. Należy jednak pamiętać, że dwoina to też skóra licowa jednak znacznie mniej szlachetna i dużo niższej jakości niż prawdziwa skóra licowa. Dobre manufaktury unikają stosowania dwoiny do produkcji butów, jest ona natomiast bardzo popularna w produkcji sieciowej.
3. Skóra zamszowa
– klasyczny, prawdziwy zamsz pozyskiwany jest z dolnej części skóry tzw. mizdry poprzez garbowanie tłuszczami rybnymi. Jest to proces czasochłonny, a jego wynikiem jest skóra o charakterystycznych miękkich, chłonnych i łatwych do czyszczenia włóknach. Skórzane męskie buty wykonane z zamszu są bardzo wygodne i łatwo układają się do stopy. Obuwie takie łatwo ulega zabrudzeniu i chłonie wodę ale jest bardzo proste w zabezpieczeniu przed warunkami atmosferycznymi. Wystarczy odrobina impregnatu i nasze zamszowe, skórzane buty męskie staną się wodoodporne (w granicach rozsądku rzecz jasna). Pamiętajmy też, że skóra zamszowa jest odporna na temperaturę do 70 stopni Celsjusza, nic więc dziwnego że prawdziwe desert boots szyte są właśnie z niej. Buty męskie skórzane z zamszu to wspaniałe obuwie, które doceni każdy kto choć raz założy je na swoje stopy.
4. Skóra tłoczona (ang. pebble grain)
- to skóra licowa, na której wytłoczono za pomocą maszyny określony wzór. Oprócz walorów wizualnych, które my bardzo cenimy tłoczenie ma też bardzo ważną cechę – zamyka pory skóry przez co staje się ona bardziej odporna na wilgoć. Z tego powodu polecamy buty męskie skórzane z tego materiału na sezon jesienno-zimowy. Buty ze skóry tłoczonej mają obniżony stopień formalności i są idealnym dodatkiem do stylizacji casualowych (np. jeansy i golf) lub smart casualowym (np. spodnie chino połączone z koszulą i sportową marynarką). W naszej opinii z jeansami wyglądają zjawiskowo.
5. Skóra olejowana
– to skóra licowa, przy wykończeniu której zastosowano wosk lub olej. Nadaje jej to dwie właściwości. Po pierwsze olejowanie wzmacnia efekt patyny, a po drugie skórzane, męskie buty uszyte ze skóry olejowanej są wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Buty uszyte z takiego materiału są dobrym wyborem w sezonie jesienno-zimowym jeśli potrzebujemy solidnego obuwia. Podobnie jak tłoczenie, olejowanie znacząco obniża formalność obuwia, więc buty męskie skórzane z tego materiału nadają się wyłącznie do stylizacji casualowych.>
W Klasycznych Butach mamy obuwie uszyte z wielu rodzajów skór, które łączy jedno – wysoka jakość. Oczywiście rodzaje skór wymienionych powyżej to tylko te najpopularniejsze. Jeśli zastanawiacie się z jakiej skóry wybrać buty zadzwońcie do nas na infolinię 790 507 208 lub napiszcie mail sklep@klasycznebuty.pl – nasi doradcy chętnie Wam pomogą.