Wholecut (lotniki)

0

To gładkie oksfordy - bez żadnych zdobień i przeszyć (plain) - są z nich najbardziej eleganckie. Dzięki temu, że nie widać żadnych szwów (zwykle z wyjątkiem jednego – za piętą*), ani ozdób w postaci dziurkowań – nadają się na najbardziej świąteczne okazje. Świetnie spełnią swoją rolę w biurze. Czysta i minimalistycznie gładka linia buta czyni go wzorcem elegancji.

Wierzch wykonany jest z jednego kawałka skóry. To wbrew pozorom proces bardzo skomplikowany i pracochłonny oraz wymagający wiele precyzji. Poza tym, w odróżnieniu od innych rodzajów oksfordów, na uszycie wholecutów potrzeba prawie dwa razy więcej materiału i tego zadania podjąć się mogą tylko najbardziej doświadczeni i utalentowani szewcy.

Lotniki mogą zastąpić z powodzeniem obuwie z lakierowanej skóry, które jest wymagane np. do smokinguWholecutpomogą rozwiązać ten problem - są w takim samym stopniu eleganckie, a w odróżnieniu od lakierków o wiele wygodniejsze i bardziej funkcjonalne.

 


*istnieją również wholecuty bez żadnych szwów (z ang. seamless) - to prawdziwe arcydzieła szewskiej sztuki - uszyć ręcznie je może tylko bardzo niewielu szewców, produkcja na większą skalę nie jest możliwa.

La Zigne 71138 Black Calf  

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl