Promocja butów Meka/Nord

0

Rozpoczęliśmy tydzień, w którym promujemy buty marki Meka/Nord . Buty tej firmy mogłyby być idealnym przykładem, że powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” jest prawdziwe. Nasi Klienci zachwycają się (i słusznie) butami Carlosa Santosa czy Barker’a, gdy tymczasem Meka jest mało znana i popularna. Niesłusznie, bowiem jest to obuwie najwyższej jakości, nie ustępujące jeśli chodzi o dobór skór czy finezję szycia wymienionym wyżej markom premium. W czym objawia się klasa butów Meka?

 

Po pierwsze w skórach znakomitej jakości. Do szycia butów Meka stosuje wysokogatunkowe, drobnoziarniste skóry garbowane wyłącznie roślinnie. Wielokrotnie dokonywaliśmy renowacji butów Meka, polegającej na ich ponownym patynowaniu, za każdym razem skóra bardzo dobrze przyjmowała barwnik, co świadczy o naprawdę świetnej jej jakości. Skóry własnoręcznie dobiera właściciel firmy Pan Kazimierz Meka i z całą pewnością należą one do absolutnej światowej czołówki. Dodatkowo do stworzenia podszewki stosowana jest kozia skóra, co nadaje butom wyjątkową miękkość.

Po drugie w szyciu. Oczywiście jest to metoda goodyear welted. Jednak nie każdy wie, że goodyear - goodyearowi nie równy. Ponieważ szycie tą metodą jest bardzo trudne i wymaga od szewca wręcz artystycznego zmysłu oraz wieloletniego doświadczenia, niektóre firmy masowo szyjące metodą pasową stosują sztuczkę ułatwiającą szycie, mianowicie wstawiają paski płótna w podeszwę w celu ułatwienia jej przyszycia do cholewki.


Buty Meka szyte są w sposób tradycyjny bez żadnych kompromisów, przy przyszyciu podeszwy do ramy igła jest prowadzona w ten w ten sposób, by szew przechodził przez podeszwę i ramę, lecz nie cholewkę. W trakcie szycia górna nić nasączana jest gorącym woskiem, dolna zaś olejowana, co dodatkowo impregnuje buta i nie pozwala przeniknąć wilgoci przez podeszwę. Stosowana w butach Meka podpodeszwa jest wykonana z naturalnej, garbowanej tradycyjnym sposobem bez chemii (Vegetable Leather) skóry o grubości 5 mm, która dopasowuje się do kształtu stopy. Obcasy stosowane w obuwiu Meka są ręcznie wyrabiane z wysokiej jakości skóry.
Dzięki zastosowaniu tych metod buty Meka uszyte są metodą goodyear flex, co sprawia, że zachowując wszystkie zalety goodyear’a są elastyczne niemal jak obuwie szyte metodą blake. Z własnego doświadczenia możemy powiedzieć, że to z całą pewnością nasze najwygodniejsze buty.


Po trzecie design. Oczywiście jest to kwestia subiektywna, trzeba jednak powiedzieć, że buty Meka nawet tak klasyczne jak czarne oxfordy nigdy nie są nudne. Ręczne malowanie, stosowanie finezyjnych wykończeni i wysokiej jakości dodatków sprawia, że buty Meka mają niezrównany sznyt.


W chwili obecnej w celu popularyzacji tej doskonałej marki wprowadziliśmy wyjątkowo atrakcyjne promocje, jest więc okazja by samemu się przekonać, że buty Meka mogą rywalizować z najlepszymi markami na świecie jak równy z równym.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl