Klasyczne Buty

Czyszczenie butów

0

Pamiętajmy, że czyste i zadbane buty są naszą wizytówką.

Do pielęgnacji obuwia używamy kremów i past, które sprawiają, że delikatna skóra jest bardziej elastyczna. Pasty chronią przed warunkami atmosferycznymi, kremy natomiast wnikają głęboko, odżywiając ją  i utrwalają kolor.

Unikajmy za wszelką cenę środków do pielęgnacji w płynie, które bardzo niszczą skórę. Co prawda, prawie natychmiast po aplikacji buty zaczynają błyszczeć, ale po pewnym czasie skóra wysycha i zaczyna pękać.

Bardzo ważne jest, aby przed pastowaniem buty zostały dokładnie wyczyszczone przy pomocy szczotki. Brud, który nie został usunięty może uszkodzić skórę.

Wysokiej jakości skóra cielęca jest bardzo podatna na uszkodzenia mechaniczne i nie jest to w żadnym wypadku wada materiału. Drobne rysy i mikrouszkodzenia można zwykle usunąć przy pomocy pasty i kremu.

Skórzane podeszwy konserwujemy od czasu do czasu specjalnym olejem, poprawia to ich wodoodporność oraz sprawia, że są bardziej elastyczne. Pamiętajmy, że skórzane podeszwy zużywają się w czasie chodzenia, dlatego też raz na kilka lat trzeba je wymienić. Jest to oczywiście możliwe tylko w przypadku konstrukcji "goodyear welted" w wyspecjalizowanym warsztacie szewskim lub najlepiej bezpośrednio u producenta (np. tak jest w przypadku butów Barker). Po wymianie podeszwy buty są znowu "jak nowe"

Cholewka powinna zostać raz na 2-4 tygodnie zakonserwowana przy pomocy dobrej pasty na bazie wosków. Jeżeli skóra jest zbyt sucha może to spowodować powstanie plam na skórze, dlatego też zaleca się ją uprzednio nawilżyć kremem do obuwia. Potem można przystąpić do nakładania cienkiej warstwy pasty. Użycie zbyt dużej ilości pasty nie jest wskazane, gdyż na skórze utworzy się skorupa, która pogarsza jej właściwości oddychające i może doprowadzić do popękania skóry.

Zdjęcie sznurowadeł

Wstępne oczyszczenie z brudu i kurzu szczotką

Sporządzenie roztworu do mycia skóry: należy zmieszać 60% preparatu Burgol i 40% wody.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium