Klasyczne Buty

Buty na wysokie podbicie

0

Buty na wysokie podbicie

 


Buty na szeroką/wąską stopę i wysokie/niskie podbicie


Shoe House Klasyczne Buty szczyci się hasłem „dobieramy buty na miarę”. Trzeba pamiętać o tym, że wybierając odpowiednie obuwie należy kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim ważne jest, aby dopasować idealny rozmiar na tzw. kopycie, czyli najpierw szukamy odpowiedniego kopyta, które będzie odpowiadać kształtowi stopy.


Kopyto jest używane do formowania kształtu cholewki podczas produkcji butów. Nadaje ono butom nie tylko właściwy kształt, ale też w znaczący sposób decyduje o komforcie użytkowania. Uwzględniamy to czy stopa ma wysokie lub niskie podbicie oraz szerokość i tęgość śródstopia. Nasz sklep posiada w swojej ofercie buty zarówno na wąską, jak i na szeroką stopę oraz na wysokie i niskie podbicie. 

Właściwa tęgość obuwia

 

Buty muszą być właściwie dopasowane do stopy. Nie powinny cisnąć, ale też nie mogą być zbyt luźne. Stopa musi być ustabilizowana, powinniśmy być pewni, że cholewka dobrze obejmuje środkową część stopy. Jeżeli mamy poczucie, że buty są w tym rejonie luźne, to znaczy, że rozmiar jest zbyt duży. W takim wypadku stopa ma tendencję do przesuwania się wprzód, a palce mogą opierać się o przednią część buta, co powoduje dyskomfort. Z przodu musi być wystarczająca ilość miejsca na to, by swobodnie poruszać palcami.

Dobre dopasowanie jest ważną sprawą również w odniesieniu do tzw. podbicia stopy. Podbicie może być wysokie, normalne i niskie. Jeżeli stopa ma wysokie podbicie, to wygodniejsze będą buty z otwartym sznurowaniem, czyli derby (angielki lub bluchery) - w odróżnieniu od sytuacji, gdy sznurowanie jest zamknięte, co ma miejsce w oksfordach (wiedenkach). Dobrym pomysłem może być też sięgnięcie po podwójne monki (buty z dwiema klamerkami). Zapięcie na dwie metalowe klamerki spowoduje, że nacisk wierzchu buta na podbicie stopy lepiej się rozkłada, co spowoduje, że buty są wygodniejsze.

Warto oczywiście przed zakupem obuwia upewnić się które buty są z wysokim podbiciem czyli ich kopyta mają więcej miejsca w tym newralgicznym rejonie. 

Dobór właściwego rozmiaru 

 

Z obserwacji ShoeHouse Klasyczne Buty wynika, że ponad połowa klientów przychodzi do sklepu w zbyt obszernym obuwiu, zdarza się, że nawet o dwa rozmiary. Zastanawialiśmy się dlaczego tak się dzieje? Otóż często wynika to właśnie ze zbyt dużej tęgości obuwia.

Jeżeli buty są zbyt szerokie w środkowej części (zbyt tęgie) to stopa nie jest stabilna, przesuwa się i palce uderzają o czubek. Podczas chodzenia wywołuje to dyskomfort, a więc aby tego uniknąć wybiera się buty o rozmiar większe.

Niestety większość marek obuwniczych nie oferuje różnych tęgości, lecz - aby buty nie cisnęły i mogły być brane pod uwagę przez większość potencjalnych kupców – zwykle tęgość G. Jeżeli ktoś posiada wąską stopę to wybór jest bardzo mocno ograniczony, albo prawie żaden. W przypadku butów klejonych to stopa musi dostosować się do buta, a w szytych metodą GoodyearWelted odwrotnie - obuwie dostosowuje się po pewnym czasie do stóp. Dobrej jakości buty, szyte metodą GYW lub Blake wykonane z dobrych jakościowo skór posiadają unikalną właściwość dopasowania się do stóp właściciela: zarówno cholewka, która w ciągu kilku miesięcy może się powiększyć co najmniej 1/4 rozmiaru, jak i podpodeszwa, dzięki warstwie korka, który znajduje się pomiędzy nią, a podeszwą zewnętrzną. Biorąc to pod uwagę oraz mając do wyboru różne tęgości obuwia mamy pewność, że uda nam się znaleźć buty w idealnym dla nas rozmiarze i tęgości.

 

Poniżej nasze propozycje na różne rodzaje i tęgości stóp:

 

Buty na wysokie podbicie i szeroką stopę: np. Partigiani 7748 w tęgości G,

Buty na wysokie podbicie i szczupłą stopę: np. Berwick 3488

Buty na niskie podbicie i szeroką stopę: np. Barker Nevis

Buty na niskie podbicie i szczupłą stopę: np. Berwick 4343

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium