Klasyczne Buty
Wersje językowe
 darmowa dostawaPomoc w doborze rozmiaru. Bezpłatna dostawa powyżej kwoty 500 zł. Serwis i naprawa obuwia.
Buty dla księdza


Buty dla księdza

 Ksiadz_w_klasycznych_butach

 Czarne półbuty oksfordy Partigiani 7740 Black Calf

 

 

Klasyczne Buty ze Zniżką dla Księży. Co i jak? Odpowiadamy na pytania.

Księża są grupą preferowaną przez SHOEHOUSE Klasyczne Buty. O ile ksiądz dostanie lepszą zniżkę na buty i usługi szewskie w naszych sklepach niż osoby świeckie? Postrzeganie marki przez wiernych. Które modele butów wybierają księża? Poniżej odpowiadamy na wszystkie pytania.

 Berwick 3016

Mokasyny w kolorze niebieskim mogą trochę prowokować. Księżom rekomendujemy ciemne kolory. Mokasyn będzie doskonałym butem wiosenno-letnim, z dobrej skóry i szyty metodą goodyear welted będzie służył także jesienią.

Dlaczego Klasyczne Buty dla księdza?

Bo oferują znakomitą jakość za dobrą cenę. Nasze buty są ręcznie szyte i są z produktem najwyższej jakości ale jednocześnie nie są utożsamiane z obuwiem luksusowym. Chodząc w nich ksiądz wygląda elegancko i schludnie, a jednocześnie nie jest postrzegany jako osoba ekstrawagancka czy ubierająca się wystawnie. Buty sprzedawane w Klasycznych Butach to inwestycja na długie lata – dzięki ich jakości służą przez kilkanaście lat.

 

Jaką zniżkę otrzyma ksiądz na nasze buty i usługi szewskie?

Wyższą niż większość innych klientów.

Ksiądz otrzyma dodatkową zniżkę,  nawet do kilkunastu procent ceny produktu.

Dodatkową korzyścią dla księdza jest fakt, że również w przypadku butów w promocji oferujemy zniżki dla Księży – są oni jedyną grupą objętą takim, podwójnym rabatem. Klasyczne Buty oferują zniżki także dla innych grup (np. adwokatów) ale te przewidziane dla Księży są najkorzystniejsze. Ponadto Księża mogą w bardzo atrakcyjnych cenach nabyć akcesoria do obuwia i skorzystać z usług szewskich.

 Które rodzaje obuwia?

 

But Partigiani 7748 to idealny but dla Księży Zapraszamy!

 

Księża mają zniżkę na wszystkie modele butów i usług szewskich w Klasycznych Butach. Które buty księża wybierają najczęściej?

Loafers Barker -

Mokasyn firmy Barker to przykład połączenia doskonałej skóry z kunsztem ręcznego szycia najbardziej sztachetną metodą - goodyear welted. Znakomite obuwie na niemal każdą porę roku.

  1. Loafersy/mokasyny - w kolorze czarnym lub brązowym np. 7782 Partigiani to obuwie bardzo popularne w Rzymie i cieszące się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. We Włoszech jest to obuwie całoroczne, noszone nawet na bardzo oficjalne okazje (np. Ojciec Święty Benedykt XVI nosił je często podczas oficjalnych wizyt, podobnie Święty Jan Paweł II). W Polsce mokasyny możemy nosić od kwietnia do końca października jeśli są wykonane z dobrej skóry i szyte metodą goodyear welted. W Klasycznych Butach mamy kilkanaście rodzajów mokasynów dostosowanych do potrzeb Księży. Polecamy nasz film Na YT
  2. Partigiani 7748 – w kolorze czarnym lub brązowym. Klasyczny oxford cap toe (z przeszyciem) z zamkniętą przyszwą, ręcznie szyty z najlepszych cielęcych skór. Bardzo klasyczny buty szyte w niemal niezmienionej formie od ponad 150 lat. W kolorze czarnym to znakomity wybór do stroju oficjalnego (sutanna), w kolorze brązowym do nieco mniej formalnego ale ciągle eleganckiego. Dzięki bardzo dobremu stosunkowi jakości do ceny jest w zasięgu cenowym niemal każdego księdza.
  1. Partigiani 7740 – w kolorze czarnym. Piękny oxford typu plain (bez przeszycia). Oczywiście ręcznie szyty i ze starannie selekcjonowanych skór cielęcych. Doskonały na wszystkie uroczystości do ciemnego stroju.
  2. Berwick 376 w kolorze czarnym i brązowym. Ręcznie szyte sztyblety o znakomitym stosunku jakości do ceny. Dzięki klasycznej linii sprawdzą się jako buty do codziennego chodzenia zarówno do stroju urzędowego (w kolorze czarnym) jak i w życiu prywatnym (w kolorze brązowym lub ze skóry zamszowej). Buty są za kostkę więc nadają się także na chłodniejsze jesienne dni.
  3. Partigiani 7819 w kolorze czarnym i brązowym. Idealny but by w nim chodzić na wizyty do wiernych( np. Kolęda). Ręcznie szyty, wysoki i ciepły zapewni komfort i elegancję nawet podczas mroźnych dni grudnia i stycznia.
  4. Berwick 3637 monk – monki, których pierwowzorem było obuwie noszone przez mnichów w XIV wieku w Polsce ciągle uchodzą za obuwie nieco ekstrawaganckie. Nie mniej we Włoszech są niezwykle popularne i w naszym kraju zaczynają się cieszyć coraz większym uznaniem. W dużym mieście Ksiądz w monkach nie powinien budzić zdziwienia. Dokonały wybór na 2-3 parę.

 Monk Berwick 3637

Czarny monk Berwick 3637 to półformalny but idealny do codziennego użytkowania

 

Czy rodzina księdza otrzyma specjalną zniżkę przy zakupie w Klasycznych Butach?

Tak, pod warunkiem, że na ksiądz potwierdzi, że zakupu butów, dokonał członek jego rodziny (mailowo, osobiście lub telefonicznie). Np. ksiądz pragnie, aby jego ojciec kupił buty lub ubranie w Klasycznych Butach korzystając z jego zniżki. Jest to jak najbardziej możliwe.

Podobnie z rodzeństwem księdza oraz z osobami należącymi do parafii (organista, kościelny).

 Jacy Księża i jakich dokumentów potrzeba?

Zniżkę otrzyma każdy duchowny katolicki. Dokumentem poświadczający wykonywanie zawodu księdza, będzie:

  • ważna legitymacja księdza wyznania rzymsko-katolickiego,
  • lub oryginalne zaświadczenie z kurii o zatrudnieniu jako ksiądz,
  • inne dokumenty, w przypadku zakonników.

 

Kryteria zakupu butów przez księdza

 

Księża przeważnie wybierają buty ze średniej półki cenowej.

  • "Nie rzucają się w oczy" – Nasze buty są najlepszych, prestiżowych manufaktur szyjących ręcznie obuwie ale nie są postrzegane jako luksusowe. Wizyta w domu wiernych, nawet w małej miejscowości będzie w nich jak najbardziej na miejscu.
  • Jakość– buty dopasowujemy do konkretnej stopy. Dzięki połączeniu ręcznego szycia z wysokiej jakości skórami gwarantuje to niezwykłą wygodę przy ich noszeniu. To niezwykle ważne dla księży, którzy podczas odprawiania nabożeństw stoją, lub przemierzają kilometry odwiedzając wiernych.
  • Długowieczność– Dzięki ich jakości, nasze buty przy odpowiedniej pielęgnacji służą przez wiele lat. Obuwie szyte metodą goodyear welted jest początkowo dosyć sztywne ale po mniej więcj 2-3 tygodniach dopasowuje się idealnie do stopy. Nie tylko stają się coraz wygodniejsze, z wiekiem skóra wysokiej jakości pięknie się patynuje. Często bywa, że po 7-8 latach użytkowania but wygląda lepiej niż nowy. Buty w Klasycznych Butach to po prostu inwestycja. Więcej o metodzie goodyear welted/pasowej można przeczytać tutaj https://klasycznebuty.pl/pl/blog/System-Goodyear-Welted/4
  • Pierwsza a druga para butów - jako pierwsze księża wybierają czarne klasyczne oxfordy (Partigiani 7748 lub Berwick 3010). Jako drugie buty rekomendujemy bardziej swobodne derby (np. Berwick 4170) lub monki (np. Carlos Santos 6942), ewentualnie mokasyny.
  • Czy buty casualowe są dla księży? Oczywiście Ksiądz to też człowiek. Wygodne i pasujące do jeansów buty za kostkę będą świetnie wyglądały i zwłaszcza w miejskich parafiach nie powinny razić wiernych (polecamy Berwick 339).
  • Dla nas, doradców z salonów Klasyczne Buty Księża to bardzo ważni Klienci którym chętnie doradzimy we wszystkich sprawach związanych z butami i ubiorem. Zapraszamy do kontaktu.
  • Specjalnie dla Księży utworzyliśmy dedykowaną infolinię 507 985 275. Nasi doradcy z chęcią dobiorą rozmiar i model butów tak by pasowały idealnie na stopę. Dzięki naszej pomocy zakupy za pośrednictwem sklepu internetowego to przyjemność.

 

 

Buty oksfordy dla księdza

 

 

 

 

Wywiad z Księdzem Markiem Wójcikiem. projektantem strojów kościelnych.

O butach i nie tylko.

ksiądz Marek Wójcik

 

Ksiądz Marek Wójcik, proboszcz parafii w pw. NMP Matki Kościoła w Pasztowej Woli od wielu lat jest projektantem mody duchownej.  Pokazy projektowanych przez niego ornatów otwierały Radom Fashion Show oraz SacroExpo. Był gościem TVN. Przez sześć lat pracował w parafii we Włoszech, studiował w Bolonii, gdzie miał okazję oglądać modę męską oraz włoskie, szyte buty. Ksiądz Marek Wójcik także w życiu prywatnym przykłada dużą wagę do wyglądu zewnętrznego, jest nienagannie ubrany, świetnie łączy kolory i elementy stylizacji. W jednym z wywiadów stwierdził, że „Elegancja Kapłana wyraża szacunek do Wiernych”. Zafascynowało nas to ponieważ mamy identyczne zdanie. W Klasycznych Butach również uważamy, że ubiór świadczy o szacunku wobec naszego rozmówcy i otoczenia. Postanowiliśmy skontaktować się z Księdzem Markiem i namówić go na wywiad do naszego bloga. Uważamy  bowiem, że warto pokazywać ciekawe i mądre osoby. Ku naszej radości Ksiądz zgodził się udzielić nam wywiadu, który mamy nadzieję spodoba się Państwu, osobiście uważam go za niezwykle ciekawy i pouczający.

Od wielu lat zajmuje się Ksiądz modą męską. Projektuje Ksiądz ornaty, inspirowane wieloma motywami, sztuką japońską, żydowską czy ubraniami norweskimi. Jednak w kręgach zainteresowań modowych Księdza znajduje się też moda świecka. Czy uważa Ksiądz, że duchowni powinni być elegancko, dobrze ubrani. W kulturze biznesowej, świeckiej obowiązuje dress code. Czy Ksiądz jest także zwolennikiem dress codu w Kościele.

Ja uważam, że człowiek nie powinien obrażać drugiego człowieka strojem. Byłoby jednak trochę dziwnie gdyby poszedł do Kościoła w koszulce na ramiączkach. Nie chodzi tu o jakiś szczególny styl czy niezwykłą elegancję ale o to co kiedyś już powiedziałem, że moim strojem wyrażam szacunke do innego człowieka. Przy czym nie chodzi tu o jakiś wyjątkowy styl dla Księży, natomiast bardzo mnie dziwi jeśli ktoś zakłada niewłaściwe buty do sutanny kiedy idzie do liturgii. Ludzie przychodząc do kościoła starają się elegancko wyglądać, jest to dla nich świąteczne wyjście, starają się przez szacunek do tego miejsca dobrze wyglądać. Właśnie w ten sposób patrzę na modę przez pryzmat kapłaństwa, uważam że sandały do habitu u zakonników np. franciszkanów są jak najbardziej odpowiednie, natomiast nie znoszę kiedy ktoś w sutannie i sandałach odprawia Mszę Świętą. Jest to być może moje dziwactwo ale na takie rzeczy zwracam uwagę, to jest ważne w mojej opinii.

Święty Jan Paweł II oraz Papież  Benedykt XVI nosili ręcznie szyte buty od mediolańskiego szewca Andriano Stefanelli. Można z tego wnosić, że jakość i wygląd obuwia jest bardzo ważna dla duchowieństwa. Czy dla Księdza również?

Oczywiście. Od dziecka byłem uczony dbałości o buty, ich pielęgnacji, pastowania, utrzymywania w czystości. Często wierni mówią, że „Ksiądz idzie po błocie, a do Kościoła wchodzi w czystych butach”. Ja po prostu nie wyobrażam sobie innej możliwości.  Jest to po części związane z ochroną obuwia, dzięki temu będzie ono nam służyć długo.  Znowu wracamy do dress codu, nie możemy czegoś tak wyjątkowego jak liturgia odprawiać w byle czym. Przy czym nie chodzi tu o wyjątkowość takiego buta ale o to by się to dobrze komponowało z resztą stroju, który jak już powiedziałem ma wyrażać szacunek zarówno do liturgii jak i wiernych. Musimy też pamiętać, że buty tanie, sam się o tym przekonałem, krótko przetrwają i ich pielęgnacja jest trochę bezsensowna, jakość buta ma więc też wymiar praktyczny. Buty z porządnej skóry, porządnie zrobione jest to rzecz na lata. Odnośnie szewców papieskich są to wiekowe tradycje, obecnie moda na buty papieskie przeminęła, Ojciec Święty Franciszek nosi buty cięższe, także ze względów ortopedycznych, zresztą zapewne też bardzo dobre jakościowo, chociaż by po to by były wygodne.

Przez 6 lat Ksiądz służył w parafii we Włoszech w Emilii Romanii, czyli niedaleko prawdziwej stolicy butów Bolonii.  Włosi to zapaleni znawcy mody oraz miłośnicy butów. Mówi się że buty włoskie są najlepsze na świecie. Czy miał Ksiądz styczność z włoską modą na co dzień, czy się księdzu podobała. Czy Księża we Włoszech noszą dobre buty?

Oczywiście. W czasie moich studiów w Bolonii bardzo lubiłem odwiedzać sklepy z butami i po dzisiejszy dzień je mam, są naprawdę świetne, mam je już 15 lat i jestem z nich ciągle zadowolony ale to typowo skórzane dobre jakościowo buty. Włosi, także księża lubują się w mokasynach, także dla ich lekkości, wygody. Ja pracowałem raczej w rejonach górskich ale także tam mężczyźni zwracali uwagę na wygląd, a zwłaszcza buty. W Polsce dopiero wchodzi ten zwyczaj by mężczyzna miał kolekcję butów, kilka par do wyboru.

Ja rozróżniam style i inne obuwie pasuje do sutanny, a inne do stroju codziennego. But stanowi całość ubioru i tak trzeba je rozpatrywać. Bardzo lubię buty i uważam, że do każdej okazji trzeba posiadać odpowiednie obuwie, nie chodzi o jakąś ogromną kolekcję ale mieć te kilka par butów.

Jakie buty Ksiądz lubi najbardziej. W jakich Ksiądz lubi chodzić, także prywatnie?

Do sutanny lubię wszelkiego rodzaju półbuty, także zimą. Ewentualnie sztyblety zwłaszcza zimą. Natomiast latem, do strojów casualowych lubię snaekersy. To zależy od sytuacji, natomiast to nie jest tak że jako ksiądz mam tylko czarne buty, tak jak nie chodzę tylko w sutannie. Dopasowuję buty do stroju tak żebym się po prostu dobrze czuł. Buty nie muszą być modne ale powinny być eleganckie, czyste i dobre jakościowo.

Co jest dla księdza ważniejsze – wygląd obuwia czy jego jakość, wygoda.

Nie zakładam butów tylko dlatego, że są ładne i to pomimo, że dużo jeżdżę samochodem. But musi być wygodny czyli taki który po mniej więcej miesiącu idealnie dopasuje się do mojej stopy. Noszenie butów tylko dlatego, że są modne uważam za bez sensu. W przypadku mężczyzn byłoby to już chyba chore. Zresztą niektóre buty po prostu nie pasują danej osobie. To, że ktoś jakiś but założył i dobrze się w nim czuje to w cale nie znaczy, że dobrze w nim wygląda, że mu pasuje. To, że ktoś w danym bucie dobrze wygląda, nie oznacza, że ja muszę go od razu kupować.

Buty i ubrania dobrej jakości, są jednak droższe niż te kiepskiej jakości. Generalnie buty dobrej jakości są droższe. Często mówi się, że księża powinni być skromni, a chociażby buty od Adriano Stefanelli, które nosili papieże zarówno Jan Paweł II jak i Benedykt XVI mogłyby przeczyć temu. Koszt takich butów od tego mediolańskiego szewca to około 500 euro. Jakie jest księdza zdanie – czy warto zapłacić za rzecz dobrej jakości trochę więcej tak by służyła dłużej, była estetyczna.

Ja wyznaję zasadę, którą wielu księży podziela, że trzeba umieć odróżnić ubóstwo od dziadostwa. Co innego jest być ubogim, a co innego robić z siebie dziada. Uważam, że nie ma co przesadzać z cenami butów, nie wiadomo jakimi, bo to nie jest istota kapłaństwa ale mówiliśmy już wcześniej – zainwestujmy w coś co będzie na dłuższy czas, co będzie łatwiej utrzymać. Po co kupować co roku but, który się po sezonie rozlatuje, po co takie rzeczy robić? Czy nie lepiej odłożyć kupno buta w tym sezonie, a znaleźć taką sumę pieniędzy żeby kupić but na kilka, może kilkanaście sezonów, który będzie się świetnie nosił. Sam mam buty, które mi służą już 15 lat, są z dobrej skóry, wygodne, łatwo je utrzymać. Jak powiedziałem co innego być ubogim, a co innego dziadować.

Jeśli rozmawiamy już o Ojcu Świętym to ubóstwo i pokora polega także na tym że potrafię przyjąć to co człowiek mi ofiaruje. Żaden z Papieży, których Pan wymienił nie zabiegał o takie buty, to jest po prostu niemożliwe. Po prostu ktoś dobrał, uszył im takie buty, a oni z szacunku dla ofiarodawcy je zakładali.

Bardzo dziękuję Księdzu za wywiad, mam nadzieję że wielu naszym czytelnikom się spodoba i będzie mogli jeszcze wielokrotnie rozmawiać na temat mody.

Ksiądz_w _klasycznych_butach_partigiani

 

 Ksiądzklasycznebuty

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium